Reklama

Samochody zablokują miasto

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gazeta Kłodzka

Samochody zablokują miasto - Zdjęcie główne

foto Fot. Gazeta Kłodzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komitet protestacyjny w sprawie budowy S8 zapowiedział na dzisiaj (piątek, 13 listopada) kolejną pikietę. Ma się rozpocząć przed godz. 15.00 na stacji Orlen w Bogusznie. To stamtąd protestujący w oflagowanych autach zjadą krajową ósemką do Kłodzka, tamując ruch

Mieszkańcy gminy wiejskiej Kłodzko (szczególnie z Jaszkówki, Podzamku i Wojciechowic) wciąż nie zgadzają na preferowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wariat przebiegu nowej drogi na odcinku Bardo – Kłodzko. Tym razem protest ma się odbyć w formie zmotoryzowanej. Ludzie nie będą, tak jak w maju, blokować przejścia dla pieszych. Tym razem to auta z transparentami, jadąc bardzo wolno po DK 8 (z prędkością 20 km/h) zablokują szosę. Blokujący ruch konwój wyruszy ze stacji Orlen w Boguszynie przed godz. 15.00. W żółwim tempie pojedzie w kierunku galerii handlowej, a następnie do węzła obwodnicy na ul. Lisiej. Potem protestujący przejadą obwodnicą do Żelazna, a stamtąd wrócą DK 46 w kierunku Kłodzka. Przed Kłodzkiem skierują się, łącznikiem, w kierunku Jaszkówki, ale na rondzie przed Jaszkówką zjazd do Kłodzka. Przejazd przez Lutycką, Połabską i Warty, a następnie krajową ósemką wrócą do Boguszyna. Protestujący sprzeciwiają się rekomendowanemu przez GDDKiA przebiegu drogi w wariancie A2 i domagają się realizacji wariantu A4 z tunelem przez Góry Bardzkie, za którym podczas konsultacji społecznych opowiedziało się więcej mieszkańców. Nieoficjalnie, ale za to coraz głośniej mówi się, że nowa S8 z Wrocławia (Magnice) do Kłodzka może zakończyć swój bieg w Bardzie. I to nie tylko przez protesty społeczne, ale o coraz większą dziurę budżetową wywołaną epidemią koronawirusa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy