Reklama

Ścinawka Śr. Do kiedy zamknięta droga do Słupca?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Użyczone

Ścinawka Śr. Do kiedy zamknięta droga do Słupca? - Zdjęcie główne

Zrealizowano już prace na stacji w Ścinawce Śr. To obszar tzw. dolnego dworca. | foto Użyczone

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca maja zamknięta będzie droga ze Ścinawki do Słupca. Opóźnienia wynikają z tego, że kolejarzom nie udało się uzyskać stosownych zgód od konserwatora zabytków i wymaganych decyzji administracyjnych w zakładanym przez nich terminie.

Droga ze Ścinawki do Słupca zamknięta została 12 lipca ubiegłego roku. Objazd wytyczono przez Włodowice, Bieganów lub Gorzuchów. Początkowo prace remontowe miały zakończyć się w grudniu, ale potrwają niestety do końca maja.

- Zakres prac wymaga, aby droga pod wiaduktem była zamknięta do końca maja. Uzyskanie stosownych uzgodnień m.in. z konserwatorem zabytków i decyzji administracyjnych wymagało więcej czasu. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w maju – zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych S.A. - Na budowie są dwie grupy torów i terminy prac zakładały, że przy każdej grupie prace zajmą 5 miesięcy, czyli minimum 10 miesięcy – tłumaczy.

 

Wcześniej kolejarzom problemy sprawiły też prace przy likwidacji niezinwentaryzowanych kolizji kablowych.

Zrealizowano już prace na stacji w Ścinawce Śr. To obszar tzw. dolnego dworca. Zabudowanych zostało 16 rozjazdów, które pozwalają pociągom na zmianę toru. Przebudowany jest przejazd kolejowo – drogowy w stacji. Obecnie prowadzone są prace związane z montażem urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz prace teletechniczne. Montowane jest zasilanie elektrycznego ogrzewania rozjazdów. Dzięki temu w trudnych warunkach zimowych będzie zapewniony sprawny przejazd pociągów. Do wykonania pozostał jeszcze remont budynku nastawni na stacji w Ścinawce oraz uruchomienie urządzeń sterowania ruchem. Zrealizowany będzie też drugi etap prac przy wiadukcie, a związany z przebudową obiektu pod drugą grupą torów Przebudowany będzie peron nr 2. Zostaną zamontowane dwie windy. Są już gotowe szyby windowe, podobnie jak przejście pod torami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy