Reklama

Ścinawka Średnia. Odkryto schron. Jest pomysł na jego zagospodarowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Telewizja Kłodzka informuje o tajemniczym schronie, który odkryto w Ścinawce Średniej. Sprawdź, co na ten temat powiedział nam Burmistrz Radkowa.

Ścinawka Średnia. Urzędnicy z Radkowa przy porządkowaniu stanów prawnych na terenie gminy, odkryli i przejęli obiekt, który prawdopodobnie pełnił funkcję schronu. Miejsce przez wiele lat było nielegalnym wysypiskiem śmieci, gmina oczyściła teren, wywieziono ponad 100 ton różnych opadów. 

Pomysły na zagospodarowanie już są 

Burmistrz Radkowa poinformował nas, że pomysły na zagospodarowanie obiektu już są, ale przed gminą bardzo dużo pracy. 

Na razie jesteśmy właścicielem obiektu. Pomysły na jego zagospodarowanie są  dwa. Po pierwsze, jeśli uzyska to pozytywną opinię, to chcemy stworzyć tam strzelnicę pneumatyczną. Długość tego obiektu to ponad 30 metrów, rozpiętość 25 metrów, jest miejsce na stworzenie całego zaplecza.
Mamy również mocne sekcje łucznicze i teren można wykorzystać do stworzenia zaplecza do ćwiczeń. Taki jest pomysł, co z tego wyjdzie, nie wiem
- mówi Jan Bednarczyk.

Miejsce owiane tajemnicą…

Burmistrz Radkowa dodaje, że w schronie znaleziono ślady skomunikowania obiektu w kierunku Zakładów Przemysłu Drzewnego i stacji w Ścinawce Średniej.

Może kiedyś jakaś grupa badaczy podejmie prace w obiekcie i coś odkryją.

Gmina prosi o kontakt osoby, które są w posiadaniu informacji lub dokumentów związanych z obiektem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy