Reklama

Seniorzy długo poczekają na miejsce dla siebie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Seniorzy długo poczekają na miejsce dla siebie - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest propozycja utworzenia w Nowej Rudzie dziennego domu pobytu dla seniorów. Niestety, na razie to tylko propozycja.

Powstaniem miejsca gdzie seniorzy mogli przebywać w ciągu dnia i po południu wracać do swoich domów zajmowali się ostatnio noworudzcy radni. I choć propozycja jest, to na razie burmistrz Kiliński studzi emocje. - Nie ma konkretnie podjętego projektu w tej sprawie. Natomiast niejednokrotnie takie możliwości rozważaliśmy i pewnie je rozważać będziemy. Na ten moment nie ma żadnej decyzji - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - W budżecie miasta nie mamy zaplanowanych funduszy na ten cel. Nie mamy też wskazanego konkretnego obiektu na funkcjonowanie takiego domu - przypomina burmistrz. Burmistrz wie, że takie miejsce jest potrzebne w mieście. Podobnie uważa też Anna Frankowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Uważam, że jest potrzebny. Zależy to oczywiście od zakresu świadczeń realizowanych w takim miejscu. Ale myślę, że sporo osób by się zdecydowało, rezygnując powiedzmy z usług opiekuńczych u siebie w domu, a przebywając w ciągu dnia w dziennym domu pomocy - ocenia Anna Frankowska. Jedną z lokalizacji jaką rozważano jest budynek słupieckiej biblioteki (dawny GDK). Sprawa powstania domu najprawdopodobniej przyspieszy, gdy władze miasta zdecydują się starać o przyznanie dofinansowania z budżetu państwa na powstanie tej instytucji. W czym pomoże dzienny dom seniora? Podobne domy działające w sąsiednich miejscowościach oferują m.in.: codzienne obiady, terapie zajęciowe - plastyczne, informatyczne, teatralne, czy muzyczne. Odbywają się tam również rozmaite imprezy kulturalne, uroczystości oraz spotkania okolicznościowe, np. z okazji świąt. W Dziennych Domach Seniora bardzo często można skorzystać też z pomocy pielęgniarek, lekarzy, czy rehabilitantów. Domy przeznaczone są dla kilkudziesięciu osób, które mogą spędzać tam czas w godzinach - najczęściej w godz. od 7.00 do 15:00. Dzienny Dom Pomocy Społecznej ma za zadanie udzielać jak najszerszego wsparcia osobom w podeszłym wieku, aby mogły funkcjonować w swoim środowisku zamieszkania. Nadzór nad funkcjonowaniem placówki sprawuje najczęściej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy