Reklama

Seniorzy uważajcie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Seniorzy uważajcie! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przestępcy, wykorzystując brak ostrożności i ufność ze strony osób starszych, często zabierają im dorobek całego życia

Przestępcy już wiele razy usiłowali wyłudzić kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najpierw są telefon od kobiety, która podawała się za wnuczkę, prosząc o pożyczenie powyższej kwoty, a następnie połączenie było przerywane. Po jej telefonie dzwonił mężczyzna podając się za pracownika CBŚ. Mężczyzna informował swoich rozmówców o próbach oszustw i prosił o współpracę. Na szczęście żadna z osób starszych nie nabrała się na to perfidne oszustwo. Jak widać, dzięki licznym apelom i działaniom prewencyjnym Policji oraz lokalnych samorządów coraz częściej zachowana jest w takich sytuacjach czujność i natychmiastowa reakcja. Telefon na Policję i przekazanie informacji o próbie popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie oraz prowadza działania, aby zatrzymać sprawców. Pamiętajmy, że oszuści mają wiele pomysłów na wyłudzenie pieniędzy. Przestępcy by uwiarygodnić swój podstęp podają się również za administratorów, policjantów lub inne cieszące się zaufaniem społeczeństwa osoby, by osiągnąć swój cel. Policja ostrzega seniorów oraz apeluje do ich rodziny o wzmożoną czujność.

SENIORZE PAMIĘTAJ O 4 ZASADACH BEZPIECZNEGO DOLNOŚLĄZAKA:

• Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie

• Nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego

• Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy

• O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy