Reklama

Słupiec bez obwodnicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Słupiec bez obwodnicy - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach rządowego programu w Polsce powstanie 100 obwodnic. Na kasę z tego programu nie załapie się długo wyczekiwana obwodnica Słupca.

Rządowy program budowy obwodnic dotyczy tych budowanych w drogach krajowych. A w przypadku obwodnicy Słupca mamy do czynienia z drogą wojewódzką. - Na ten moment nie ma żadnych przesłanek, że budowa tej obwodnicy wystartuje, bo nie ma jej zapisanej w budżecie województwa, w jego wieloletniej prognozie finansowej, więc to zadanie nie jest na razie przewidziane do realizacji - przyznaje burmistrz Tomasz Kiliński. Obecnie nie jest przewidziana do realizacji choć jeszcze kilka lat temu na przygotowania do jej budowy wydano setki tysięcy złotych. - Do tej pory opracowana została koncepcja programowo-przestrzenna oraz program funkcjonalno-użytkowy wraz z opinią geotechniczną, dokumentacją badań podłoża gruntowego i projektem geotechnicznym - przypomina Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Sporządzenie tej dokumentacji kosztowało ok. 180 tys. zł. Sudety 2020 - 2030 Szansą na powrót do pomysłu budowy obwodnicy jest tzw. Porozumienie Sudety 2020 – 2030. Na potrzeby tego projektu tworzona jest baza potencjalnych projektów do realizacji w nowej perspektywie finansowej z Funduszy Europejskich. Obwodnica Słupca została do tej bazy wpisana. - Oczywiście nie my będziemy to zadanie realizować, bo to nie jest nasza droga i nie nasza inwestycja, ale jest ono ujęte w bazie projektów porozumienia jako zadanie, które naszym zdaniem powinno być realizowane. Jakie są szanse na jego realizację? Tego nie wiemy - przyznaje burmistrz Nowej Rudy. - Myślę, że będzie bardzo trudno je zrealizować, ponieważ pieniędzy będzie zdecydowanie mniej. Zarządca drogi, DSDiK na ten moment nie przewiduje, że to zadanie znajdzie się w zadaniach realizowanych w najbliższej perspektywie finansowej, bo jest wiele innych, ważniejszych zadań do realizacji na terenie województwa. Aczkolwiek my zabiegamy o to, żeby to zadanie cały czas było brane pod uwagę do realizacji w przyszłości – zapewnia Tomasz Kiliński. Dlaczego obwodnica Słupca powinna powstać? V Skrócenie czasu przejazdu pomiędzy Kłodziem, a Wałbrzychem V Zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców dzielnicy Słupiec V Nowa obwodnica rozwiązałaby problem transportu wyjeżdżającego z kopalni Gabra.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy