Reklama

Światłowód płynie w gminie

Opublikowano: czw, 21 lut 2019 00:00
Autor:

Światłowód płynie w gminie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wszystkich miejscowościach gminy Nowa Ruda jest już światłowód. Teraz budowane są przyłącza do domów dla osób, które chcą korzystać z szybkiego internetu.

Projekt „Szerokopasmowy Powiat Kłodzki” realizowany przez Orange Polska obejmował budowę sieci szerokopasmowej w technologii światłowodowej o przepływności powyżej 100Mb/s dla 2366 gospodarstw domowych. Inwestycja realizowana była na terenie m. in. gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków. - Wybudowano sieć dla ok. 1 500 gospodarstw domowych zlokalizowanych w miejscowościach i przysiółkach: Bieganów, Bożków, Bożkówek, Buczyna Bytkowice, Czerwieńczyce, Dębówka, Drzazgi, Dzikowiec, Goliszyn, Górzna, Grządka, Grzymków, Jastrzębiec, Jugów, Jutroszów, Krajanów, Krzów, Ludwikowice Kł., Miłków, Nagóra, Nowy Dzikowiec, Olszowiec, Pniaki, Podlesie, Przygórze, Rzędzina, Sobków, Sokolica, Ścinawka Dol., Ścinawka Śr., Więcław,Włodowice, Wolibórz, Zagórzyn, Zdrojowisko - informuje Maria Piechocka z Orange Polska. Daje to mieszkańcom możliwość dostępu do usług szerokopasmowych. Obecnie trwają prace związane z budową przyłączy do domów dla osób, które podpisały umowy na świadczenie usług dostępu do szybkiego internetu. Budowa światłowodu kosztowała ok. 8 mln zł. Jednak…nie w Dzikowcu Światłowodu nie ma i nie będzie w Dzikowcu. Jeden z mieszkańców Dzikowca, zainteresowany podpisaniem umowy i budową przyłącza podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielami firmy Orange dowiedział się, że w Dzikowcu w ciągu najbliższych czterech miesięcy światłowodu nie będzie. Potwierdza to niestety Maria Piechocka z biura prasowego Orange Polska. - Miejscowość Dzikowiec jest na liście miejscowości wskazanych przez Centrum Programu Polska Cyfrowa, w których miała być realizowana inwestycja z dofinansowaniem środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jednak po ostatecznej weryfikacji zdecydowano, że nie będzie tam realizowana budowa infrastruktury światłowodowej w ramach projektu Szerokopasmowy Powiat Kłodzki. Pozostałe miejscowości wskaza ne w przesłanej odpowiedzi będą objęte tym projektem - informuje Maria Piechocka z biura prasowego Orange Polska. - Przepraszam za podanie omyłkowej informacji - dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy