W ramach programu Bądź Samodzielny Fundacja Leszka Czarneckiego wraz z firmą Glukopharma przekaże 15 osobom cierpiącym na cukrzycę, nowoczesne pompy insulinowe Dana Diabecare R, każda o wartości 4.800 zł. Wspólna akcja Fundacji i dystrybutora pomp insulinowych skierowana jest do osób w wieku do 25 roku życia, które ze względu na okoliczności i sytuację materialną, nie są w stanie sfinansować zakupu tych urządzeń z własnych funduszy. Pacjent który otrzyma pompę insulinową zostanie przeszkolony w firmie Glukopharma oraz otrzyma najnowszy i najdokładniejszy na rynku glukometr – Microdot.
„W ramach programu Bądź Samodzielny wspieramy tych, którzy mają potencjał do dalszego rozwoju i chęci usamodzielnienia się, jednak ze względu na trudną sytuację materialną i okoliczności nie są w stanie wykorzystywać swojej wiedzy, umiejętności bądź talentu.” – Mówi Prezes Fundacji Leszka Czarneckiego Zbigniew Dorenda.- „Do tej pory w ramach tego programu pomogliśmy wielu młodym ludziom. Teraz akcję kierujemy do osób cierpiących na cukrzycę.” – dodaje prezes Dorenda.
Wszyscy zainteresowani szczegóły programu mogą znaleźć na stronach Fundacji Leszka Czarneckiego www.lcheart.pl. Oczywiście, konieczne jest także przesłanie kompletnej dokumentacji, zgodnie z instrukcją na formularzu prośby o pomoc.
Akcja rozpocznie się w poniedziałek 17 maja 2010 roku.
Podstawowe zasady programu Bądź Samodzielny.
Adresaci
Dzieci i młodzież ucząca się od 0 do lat 25, którzy z powodów losowych czy chorób i innych zdarzeń zostali wyrwani ze swojego naturalnego środowiska lub nie mogą w nim funkcjonować. Wsparcie ma im umożliwić osiągnięcie samodzielności.
Kryteria doboru adresatów programu
1. jednoznaczne rokowanie, co do możliwości usamodzielnienie się
2. materialne
W razie wątpliwości, przed wysłaniem dokumentów, proszę skontaktować się mailowo.
Sposób działania
Fundacja będzie wspomagać adresatów programu poprzez wsparcie finansowe i organizacyjne.
1.Wsparcie finansowe: współfinansowanie zakupów sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego ( powyżej limitu NFZ), pokrycie kosztów zabiegów operacyjnych ( jeżeli poza NFZ) i dodatkowego sprzętu (implanty, stabilizatory, hodowle tkankowe, „inteligentna” skóra itp.), pokrycie kosztów kompleksowej rehabilitacji, dodatkowej nauki lub zakup pomocy naukowych.
2.Wsparcie organizacyjne: pomoc w wyegzekwowaniu należnych świadczeń od osób prawnych i fizycznych, organizowanie procesu leczenia i rehabilitacji oraz nauki.
Szczegółowe informacje:
Rafał Bernasiński
Tel. 791756756
r.bernasinski@cirruspr.pl
Fundacja Leszka Czarneckiego została założona na przełomie 2006/2007 we Wrocławiu. Jest orga-nizacją pozarządową non profit i zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dla dzieci i młodzieży oraz, w przypadkach szczególnych, inną działalnością charytatywną. Zakres działania Fundacji Leszka Czarneckiego został określony w statucie i jest odzwierciedleniem planów pomocy określo-nych przez Fundatora, Pana Leszka Czarneckiego.
Od początku działalności Fundacji Leszka Czarneckiego łączna kwota pomocy przekroczyła 6 mln złotych.
Cele Fundacji Leszka Czarneckiego:
1. Działanie na rzecz dzieci i młodzieży poszkodowanych w wyniku urazów i chorób oraz umożliwienie im powrotu do środowiska.
2. Wspieranie wybitnie uzdolnionych przedstawicieli młodego pokolenia dzięki fi-nansowaniu programów stypendialnych (naukowych oraz socjalnych).
Fundacja Leszka Czarneckiego jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Rejestrze Funda-cji, Stowarzyszeń i innych Organizacji Społecznych. Fundacja działa na podstawie Statutu i podlega kontroli.
Fundacja Leszka Czarneckiego
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.