Reklama

Dzień Seniora w Ścinawce Górnej

Opublikowano:
Autor:

Dzień Seniora w Ścinawce Górnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 09 listopada 2014r. w Centrum Inicjatyw Wiejskich w Ścinawce Górnej o godz. 15,00 odbył się Dzień Seniora dla mieszkańców gminy Radków. Organizatorami spotkania byli: Pan Stanisław Hajłasz - Sołtys wsi Ścinawka Górna i Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” z/s w Ścinawce Górnej 18A. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób.

Głównym punktem uroczystości było otwarcie wystawy pn.” Szanujmy wspomnienia”, pomysłodawcą i wykonawcą której była Pani Helena Gorczycka – członek stowarzyszenia. Pan Stanisław Hajłasz – gospodarz uroczystości przywitał wszystkich obecnych, a szczególnie Pana Jana Bednarczyka – Burmistrza Miasta i Gminy Radków, który wręczył Pani Katarzynie Jarosz – założycielce zespołu ludowego „Katarzynki” statuetkę z okazji Jubileuszu 10-Lecia zespołu, Dziękując jednocześnie za aktywną działalność i wytrwałą pracę w kształtowaniu tożsamości kulturowej mieszkańców naszej Gminy, za udział w budowaniu miejscowej tradycji z pokolenia na pokolenie. Wraz z podziękowaniem składał serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalszą drogę życia. Głos zabrała Pani Helena Gorczycka - autorka wystawy, która omówiła cel wystawy pn.” Szanujmy wspomnienia” i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jej przygotowania. Również zachęciła uczestników do szukania inspiarcji do zorganizowania kolejnego spotkania. Spotkanie uświetnił występ zespołu ludowego „Katarzynki”. Dzięki uprzejmości sołtysa wsi wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z poczęstunku, który przygotowany został przez Pana Dariusza Słabickiego oraz częstowali się domowymi pączkami - wypiekiem Pani Katarzyny Jarosz. W celu wzbogacenia uroczystości organizatorzy zapewnili niespodziankę - zaproszono wszystkich do kina domowego. Pani Joanna Zyzda-Kusiakiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków im. K.Estreichera zaprezentowała film o Jaśku Meli, za co składamy serdeczne podziękowania. Uczestnicy spotkania podziwiali wystawę, a w szczególności obrazy wykonane własnoręcznie przez Panią Helenę Gorczycką. Wystawa, haftowane obrazy, stare fotografie spowodowały, że wróciły dawne wspomnienia, w tym ciężka praca na roli, która sprawiała dużo radości, pomimo tak trudnych czasów i braku sprzętu rolniczego. Było dużo wspomnień, miłych i dobrych chwil. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania. Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Radkowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy