Reklama

Szybciej dowiesz się czy masz koronawirusa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Od dziś działalność rozpoczęła karetka wymazowa w Kłodzku. Dzięki temu jeśli jesteś chory, szybciej się o tym dowiesz.

Szybciej dowiesz się czy masz koronawirusa - Zdjęcie główne

W izolatorium zmienił się m.in. wrocławski Hotel Wieniawa | foto Od dziś działalność rozpoczęła karetka wymazowa w Kłodzku. Dzięki temu jeśli jesteś chory, szybciej się o tym dowiesz.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj swoją działalność rozpoczęły karetki wymazowe w Wałbrzychu i Kłodzku

W województwie dolnośląskim funkcjonują już trzy izolatoria: w Obornikach Śląskich, we Wrocławiu i Bolesławcu. W najbliższych dniach działalność rozpoczną kolejne dwa: we Wrocławiu i Szczawnie Zdroju. W tym tygodniu działalność rozpoczną kolejne dwa mobilne punkty pobrań: w Strzelinie (wtorek) i Trzebnicy (środa). Skorzystać z nich będą mogły wyłącznie osoby, które wcześniej zostały zarejestrowane i zakwalifikowane do badania przez PSSE. Dzisiaj swoją działalność rozpoczęły karetki wymazowe w Wałbrzychu i Kłodzku. Oznacza to, że na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje obecnie 8 takich zespołów. Izolatoria przeznaczone są dla osób zakażonych koronawirusem, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji. Izolowanym pacjentom zapewniona zostanie opieka medyczna, psychologiczna oraz wyżywienie. Funkcjonowanie obiektów będzie finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Izolatoria są uruchamiane zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020. Na Dolnym Śląsku do izolatoriów będą kierowane: osoby chore na COVID-19 o łagodnym przebiegu, nie wymagające leczenia w szpitalu, osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, ale ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny w nim przebywać, osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, lecz z innych przyczyn nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania. Do otwarcia izolatorium w hotelu Wieniawa przyczynili się również wolontariusze - studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Odpowiednio zabezpieczeni w rękawiczki lateksowe oraz maseczki ochronne, przystosowywali pokoje dla medyków oraz pacjentów. Dzięki ich zaangażowaniu i sprawnej organizacji pracy, w kilka godzin przygotowanych zostało 150 pomieszczeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy