Reklama

Tłumaczów. Rozbój z użyciem broni palnej

Opublikowano: wt, 9 lis 2021 10:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W rejonie przejścia granicznego Tłumaczów- Otovice roiło się wczoraj od polskiej i czeskiej policji. Co się działo tuż przy granicy?

Tłumaczów. W poniedziałek, 8 listopada policjanci z kłodzkiej komendy i czescy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach transgranicznych w ramach projektu „Wspólne Pogranicze- wspólne bezpieczeństwo” w Euroregionie Glacensis. Zadanie, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy ćwiczeń dotyczyło sprawdzania umiejętności prowadzenia działań pościgowych w obrębie granicy dwóch państw w tym konkretnym przypadku Polski i Republiki Czeskiej.

Rozbój z użyciem broni

Scenariusz ćwiczeń zakładał dokonanie rozboju z użyciem broni palnej przez dwóch napastników na terenie Polski. Następnie rozpoczyna się pościg za sprawcami  prowadzony przez policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy. Po dojechaniu do strefy przygranicznej sprawcy kierują się na przejście graniczne Tłumaczów-Otovice, gdzie już do pomocy skierowani są policjanci z Republiki Czeskiej.

Policjanci zatrzymali sprawców

Kłodzcy policjanci przy użyciu między innymi kolczatki drogowej dokonują zatrzymania pojazdu oraz sprawców. Analogiczna sytuacja i działania odbywają się na trasie Ścinawka Górna- Broumov, gdzie tym razem czescy policjanci dokonują zatrzymania sprawców rozboju.

Ćwiczyli pościg

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie współpracy czeskich i polskich jednostek policyjnych rozmieszczonych w strefie przygranicznej, wdrażanie i utrwalanie międzynarodowych procedur pościgu transgranicznego przy współdziałaniu i wymianie informacji polsko-czeską placówką w Kudowie -Zdroju. 

K.Golak/KPP Kłodzko

 

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy