Reklama

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Strzeleckiej w Nowej Rudzie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa rewitalizacja parku przy ul. Strzeleckiej w Nowej Rudzie. Kto dokończy remont parku?

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Strzeleckiej w Nowej Rudzie. Po opuszczeniu placu robót przez przemyską firmę, przetarg wygrała i prowadzi prace firma Ogrody Artur Szkudłapski. 

Według właściciela firmy wszystko jest dobrze, a prace idą zgodnie z harmonogramem. – W tej chwili prowadzimy krawężnikowanie ścieżek z częściowym wypełnieniem kostką betonową. Położyliśmy już kanalizację ściekową. Przyjechały już rośliny i donicę, a dzisiaj przyjadą kosze na śmieci. Ławki mają być przywiezione pod koniec maja – mówi Szkudłapski. – 27 maja przyjeżdżają wszystkie oprawy świetlne łącznie ze słupami. Do końca maja na pewno zakończymy ścieżki, najważniejszy etap podbudowy pod wszystkie ścieżki mamy w całym parku już zrobiony. W następnym tygodniu przystąpimy do kładzenia kostki. Po budowie ścieżek na bieżąco wykonujemy niwelowanie terenu i obsiewamy trawą. Także wszystko idzie zgodnie z planem- dodaje.

Zaczynają się już nasadzenia roślin, a Artur Szkudłapski jest przekonany, że termin zakończenia robót 10 czerwca nie jest zagrożony. Towar na park był już zamówiony w kwietniu więc wiadomo, że dostarczony zostanie bez żadnych opóźnień. 

Wykorytowana i zniwelowana jest ścieżka na Górę Świętej Anny przy kapliczkach dżumowych. Dotarły już elementy z piaskowca więc z tej strony również   niema zagrożenia związanego z opóźnieniami. Co nie bez znaczenia firma Artura Szkudłapskiego w porównaniu do poprzedniego wykonawcy robót w parku dysponuje dużym zapleczem sprzętowym i jak twierdzi właściciel firmy, gdyby to oni wygrali pierwszy przetarg park byłby już dawno gotowy. 

Poprzedni wykonawca robót „uciekł” z placu robót

Przypomnijmy, przetarg na przebudowę parku przy ul. Strzeleckiej wraz z budową fontanny, remontem kapliczek oraz renowacją szlaku pieszego na Górę św. Anny wygrała w lipcu 2020 r. firma Kvanta Granit z Przemyśla, wartość umowna robót wynosiła 1 834 200 złotych

Remonty miały się zakończyć do 31 października. Zadanie to jest realizowane w ramach projektu „Czesko-polski szlak grzbietowy - część wschodnia”. Owszem w początkowej fazie wykonawca dość energicznie przystąpił do robót i część rzeczy została wykonana, ale trwało to krótko. 

Podkarpacka firma aneksowała kilkukrotnie umowę tłumacząc to m.in. koronawirusem itd. Zgodnie z aneksem nr 3 termin realizacji przebudowy upłynął 6 października 2021 r. niestety z firmą nie można się było skontaktować.

Dopiero 19 stycznia 2022 r. władze Nowej Rudy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy odstąpiły od umowy i przystąpiły do opracowania dokumentacji na wszczęcie kolejnego przetargu umożliwiającego zakończenie robót.

Remont droższy o milion złotych

Na ogłoszony przetarg wpłynęła jedna oferta, którą złożyła noworudzka firma Ogrody Artura Szkudłapskiego z kwotą 1 845 000 złotych. Zdaniem burmistrza Nowej Rudy Tomasza Kilińskiego prócz kwoty, która jest już w budżecie z realizacji projektu trzeba będzie do tej inwestycji dołożyć ok. 1 mln zł. 

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że nierzetelnej przemyskiej firmy władze miasta już nie znajdą nawet jeżeli jest winna pieniądze. Kiliński jest pewny, że remont pechowego parku zakończy się do 10 czerwca tego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy