Reklama

Turański: po co nam burmistrz, który nie jest kompetentny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Turański: po co nam burmistrz, który nie jest kompetentny  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Artur Turański chce by Kiliński zapewnił bezpieczeństwo wiernym podczas mszy. Noworudzki radny żąda, aby burmistrz wydał polecenie ochrony kościołów przed ich zniszczeniem.

Turański napisał w tej sprawie oficjalne pismo do burmistrza. - Straż miejska wypełnia swoje zadania w sposób właściwy, zgodny z prawem i ustawą. Czyni to wszędzie gdzie jest taka potrzeba – usłyszał w odpowiedzi radny od Tomasza Kilińskiego. - W czasie epidemii bardzo ściśle straż miejska współpracuje z policją, która odpowiada za bezpieczeństwo. Nie tylko obiektów sakralnych, ale wszystkich. Odpowiada też za bezpieczeństwo ludzi, więc jeżeli jest jakieś zagrożenie, to policja powinna interweniować. Natomiast jakiegoś szczególnego powodu tu na razie nie ma, choć poinformował mnie komendant komisariatu o tym, że mają polecenie pilnowania obiektów sakralnych na terenie swojego działania - ocenia Kiliński. Obawy Turańskiego o wiernych i kościoły mają oczywiście związek z protestami, które od czwartku, 22 października odbywają się w całej Polsce w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Behanowi puściły nerwy Na apel Turańskiego do burmistrza zareagował m.in. Andrzej Behan, przewodniczący miejskich radnych, który zwrócił Turańskiemu uwagę, że ochrona kościołów i wiernych podczas mszy nie leży w kompetencjach burmistrza. Behan uważa, że będąc radnym od dwóch lat, Turański powinien wiedzieć, kto jakie ma kompetencje, za co jest odpowiedzialny i kto powinien tą sprawą się zająć

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy