Reklama

Przedszkolaki nie chcą się bawić w miejskich przedszkolach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przedszkolaki nie chcą się bawić w miejskich przedszkolach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice wybierają, miasto płaci! Noworudzkie przedszkolaki bawią się nie tylko w przedszkolach na terenie miasta, ale także w plastusiach działających we Włodowicach, Woliborzu, Bożkowie a nawet w Kłodzku

Noworudzcy samorządowcy co roku miliony złotych przeznaczają nie tylko na utrzymanie swoich dwóch przedszkoli działających w centrum Nowej Rudy i dzielnicy Słupiec, ale też dofinansowują istnienie prywatnych przedszkoli. Nawet po 560 zł miesięczne przelewają za utrzymanie każdego z noworudzkich przedszkolaków. Najwięcej pieniędzy, bo 56 tys. zł miesięcznie dostają siostry salezjanki prowadzące swoje przedszkole przy ul. Kościelnej. Przebywa tam 100 przedszkolaków. Nieco mniej, bo 42 tys. zł dofinansowania za 75 dzieci co miesiąc otrzymują właściciele przedszkola "Bajka" działającego przy ul. Słupieckiej w dzielnicy Słupiec. Najmniej z budżetu miasta otrzymują właściciele Akademii Młodego Artysty. Na każdego z 20-orga dzieci dostają po 298 zł miesięcznie, czyli łącznie prawie 6 tys. zł miesięcznie. Rodzice dopłacają Wypłata kasy z budżetu miasta na wiele jednak nie starcza. Rodzice dzieci chcących umieścić swoje dziecko w jednym z noworudzkich prywatnych przedszkoli muszą przygotować się na miesięczny wydatek rzędu nawet kilkaset złotych. Dlaczego więc miasto dopłaca do działalności prywatnych przedszkoli. - Dofinansowanie reguluje ustawa o systemie oświaty - tłumaczy Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudy. Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr. 915.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy