Reklama

W krótkim czasie zaszczepili blisko 700 seniorów przeciw covidowi

Opublikowano:
Autor:

W krótkim czasie zaszczepili blisko 700 seniorów przeciw covidowi - Zdjęcie główne

- Jestem pozytywnie zaskoczony dużym zainteresowaniem szczepionką. Te grupy seniorów, tak jak przy poprzednich szczepieniach tak i przy tym były i są bardzo zainteresowane szczepieniami w porównaniu z osobami młodszymi – informuje Piotr Potyrała, prezes sieci przychodni Evita.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spore zainteresowanie drugą dawką przypominającą szczepionki przeciw Covid – 19. W przychodni Evita w Słupcu do tej pory zaszczepiło się ok. 700 osób.

Jeżeli chodzi o osoby powyżej 60 roku życia od 22 lipca mogą się zaszczepić drugą dawką przypominającą, czyli czwartym szczepieniem przeciw covidowi. - Jestem pozytywnie zaskoczony dużym zainteresowaniem szczepionką. Te grupy seniorów, tak jak przy poprzednich szczepieniach tak i przy tym były i są bardzo zainteresowane szczepieniami w porównaniu z osobami młodszymi – informuje Piotr Potyrała, prezes sieci przychodni Evita.  

Punkt szczepień został już jakiś czas temu przeniesiony z małej hali CTS do przychodni Evita przy ul. Spacerowej w Słupcu i szczepienia wykonywane są cały czas. Początkowo ze względu na małe zainteresowanie, szczepiono raz w tygodniu w piątki – wtedy szczepień było od 5 – 10. 

Odkąd pojawiła się możliwość szczepienia drugą dawka przypominającą dla seniorów okazało się, że szczepieniem jest zainteresowanych bardzo dużo osób. Piotr Potyrała twierdzi, że wtedy rozdzwoniły się telefony, zaczęli przychodzić ludzie chcący się zarejestrować do kolejnego szczepienia.

Sczepią przez cały tydzień

Szef placówki medycznej widząc tak duże zainteresowanie szczepieniami postanowił rozszerzyć harmonogram pracy punktu szczepień i osoby chętne są szczepione od poniedziałku do piątku - Większe natężenie osób chcących się zaszczepić zaobserwowaliśmy już na początku sierpnia, Na chwilę obecną zaszczepiliśmy już prawie 700 osób. To naprawdę robi wrażenie, jeżeli wcześniej takiego zainteresowania szczepieniami nie zauważyliśmy – 

Dzięki temu, że w przychodni Evita rozszerzono harmonogram punktu szczepień udało się rozładować kolejki oczekujących na szczepienie. Praktycznie do końca sierpnia udało się przeprowadzić szczepienia wszystkich osób zainteresowanych.  

Nadal będą szczepić

Potyrała wyjaśnia, że zależało mu na tym by zaszczepić seniorów jeszcze w sierpniu z kilku względów – zbliża się sezon grypowy i sezon, w którym łatwiej zarazić się covidem, rozpoczyna się też rok szkolny. – Co nie mniej ważne od września zgodnie z zapowiedziami mają być uruchomione szczepienia dla pozostałych grup wiekowych. Czyli nasze wcześniejsze działania pozwoliły na oddzielenie seniorów od pozostałych grup wiekowych, ponieważ wiadomo, że osoby starsze są bardziej narażone na zakażenia – dodaje szef Evity.  

To nie oznacza, że seniorzy już nie mogą się szczepić. Jest to nadal możliwe w słupieckiej przychodni w dni robocze od godz. 13.30 do godz. 16.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy