Reklama

W których Domach Pomocy Społecznej odwiedzisz bliskich?

Opublikowano:
Autor:

W których Domach Pomocy Społecznej odwiedzisz bliskich? - Zdjęcie główne

W najgorszym okresie pandemii, kiedy obostrzenia były bardzo restrykcyjne rodziny nie mogły odwiedzać swoich bliskich w Domach Pomocy Społecznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W których Domach Pomocy Społecznej odwiedzisz bliskich? Jakie zasady bezpieczeństwa muszą być nadal zachowane?

W Domach Pomocy Społecznej obostrzenia poluzowano, a rodziny mogą odwiedzać swoich bliskich w Domach Pomocy Społecznej. W najgorszym okresie pandemii, kiedy obostrzenia były bardzo restrykcyjne rodziny nie mogły odwiedzać swoich bliskich w Domach Pomocy Społecznej, a kontakty zostały ograniczone do rozmów telefonicznych. Dzisiaj zakaz odwiedzin już nie obowiązuje.

Rodziny odwiedzają swoich bliskich zarówno w słupieckim Domu Pomocy Społecznej z oddziałem w Ścinawce Dol., jak i w Jugowie. - Wizyty umawiane są na dzień i godzinę pasującą rodzinie z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego w postaci maseczek i dezynfekcji rąk. Są wyznaczone miejsca spotkań z najbliższymi. Po wizycie pomieszczenia są wietrzone i dezynfekowane, a mieszkańcy mogą spotykać się z bliskimi bez ograniczeń - zapewnia Renata Wolan-Niemczyk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w dzielnicy Słupiec.

Jugów bardzo ostrożnie

Również w Domu Pomocy Społecznej w Jugowie rodziny mogą przyjeżdżać do swoich bliskich. Jest utworzony specjalny numer telefonu, pod który należy zadzwonić i uzgodnić termin wizyty, bo tylko tak zostaniemy do ośrodka wpuszczeni. - Pracownicy socjalni zadzwonili do rodzin z informacją, że można już odwiedzać mieszkańców. Jeżeli jest pogoda to odwiedziny odbywają się na zewnątrz bez ograniczeń. Jeżeli spotkania odbywają się wewnątrz, na świetlicy to prosimy, żeby je ograniczyć do dwóch godzin i żeby jednego mieszkańca odwiedzały nie więcej niż dwie osoby - wyjaśnia Adam Frankowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jugowie.

W Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie w pełni zaszczepionych jest 79 pracowników i 93 mieszkańców słupieckiego domu oraz 93 z oddziału DPSu w Ścinawce Dol.

W Domu Pomocy Społecznej w Jugowie w pełni zaszczepionych jest ok. 30 procent pracowników, którzy szczepili się w tzw. terminie zerowym i ok. 80 procent mieszkańców.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy