Reklama

W Nowej Rudzie jest 302 uchodźców z Ukrainy

Opublikowano:
Autor:

W Nowej Rudzie jest 302 uchodźców z Ukrainy - Zdjęcie główne

W hotelu Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie – Słupcu przy ul. Kłodzkiej są miejsca dla 300 uchodźców

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie prowadzone jest rozeznanie co z dziećmi, które były i chodziły od marca do końca roku szkolnego do noworudzkich szkół

Już niemal pół roku trwa zbrodnicza inwazja Rosji na Ukrainę. Miliony Ukraińców, głównie kobiet z dziećmi w obawie o swoje życie i zdrowie przyjechało do Polski. Obecnie w Nowej Rudzie jest 302 uchodźców z Ukrainy. 

Jest rotacja. Jedni przyjeżdżają inni wyjeżdżają. Dzisiaj w hotelu Centrum Turystyczno – Sportowym w Słupcu jest 264 Ukraińców, a w hotelu Parkowa w Centrum Nowej Rudy jest ich 38.

Po przerwie wakacyjnej ponownie rozpoczęto kurs języka polskiego, na który zapisało się ponad 50 osób. Kurs prowadzony będzie w każdą środę w słupieckim hotelu i będzie podzielony na dwie grupy – grupę mniej zaawansowaną i grupę bardziej zaawansowaną.

- Uchodźcy z Ukrainy na pewno się u nas adoptują. Myślę, że z tych Ukraińców, którzy u nas goszczą ok. 50 osób ma zatrudnienie. Wiadomo, część pracuje na umowy – zlecenia, zatrudniają się też do pomocy w domach i w ogrodach – mówi naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie – Barbara Postrach. 

Ile ukraińskich dzieci w szkołach?

Obecnie prowadzone jest rozeznanie co z dziećmi, które były i chodziły od marca do końca roku szkolnego do noworudzkich szkół. Sprawdzane jest czy dalej będą do szkoły uczęszczały czy dzieci, które przyjechały w trakcie wakacji pójdą do szkoły. - Wiemy, że część dzieci wróci do szkoły, po kursie przygotowawczym pójdą już do normalnych klas – dodaje Postrach. 

Nieco statystyki

W hotelu Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie – Słupcu przy ul.  Kłodzkiej są miejsca dla 300 uchodźców wojennych. Z kolei w hotelu Parkowa przy ul. Strzeleckiej w Centrum Nowej Rudy schronienie znaleźć może 45 Ukraińców. Obecnie w obu tych ośrodkach przebywają 302 osoby.  Przed dwoma tygodniami -9 sierpnia zarówno w hotelu w Słupcu jaki w hotelu Parkowa przebywało 299 uchodźców z Ukrainy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy