Reklama

W obu noworudzkich gminach spada zużycie wody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W obu noworudzkich gminach spada zużycie wody - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z biegiem lat sieć wodociągowa szczególnie w gminie nieco się rozrosła, to spółka Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie odnotowuje niewielki spadek wody.

Spadek ilości zużytej wody, co spółka wodna zauważa jako spadek sprzedanej wody nie jest w naszych noworudzkich gminach czymś nowym, ta tendencja trwa już od kilku lat. Nie oznacza, to, że mieszkańcy rzadziej się myją itd. Jest to związane z coraz mniejszą liczbą mieszkańców miasta Nowa Ruda i gminy Nowa Ruda.  

Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie, tłumaczy, że nie są to duże spadki, to spadki kilkuprocentowe, ale spółka ciągle obserwuje spadek ilości wody sprzedawanej na terenie miasta Nowa Ruda, ale też gminy Nowa Ruda. 

Myślę, że główną przyczyną zmniejszenia sprzedaży wody jest migracja mieszkańców obu gmin. Coraz mniej mieszkańców jest w naszych gminach, a nie ma tu przemysłu wodochłonnego, więc jakikolwiek drobny odpływ mieszkańców z tego rejonu powoduje spadek zużycia, a co za tym idzie spadek sprzedaży wody
– tłumaczy Małek. 

Więcej ścieków

Prezes noworudzkiej spółki wodno -kanalizacyjnej dodaje: Natomiast zauważyliśmy nieduży wzrost ilości zafakturowanych ścieków w gminie Nowa Ruda. Tłumaczy to tym, że wykonano część sieci w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Głównej i przy ul. Wiejskiej mnij więcej do DPS – u, tam do sieci podłączy się prawdopodobnie jeszcze kilka budynków. Dalej do sieci przyłączają się mieszkańcy w rejonie Przygórza, niewielkie budynki, które jeszcze tam są, podobnie zresztą jest w Dzikowcu

Zdaniem Małka, jeżeli chodzi o sprzedaż ścieków będzie ona Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie trochę wzrasta, a jeżeli chodzi o wodę sprzedaż maleje i to chyba będzie stała tendencja spadkowa. 

Przeczytaj również: Oszuści w Wambierzycach i okolicy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy