Reklama

Więcej za wodę i ścieki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Więcej za wodę i ścieki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilkunastu tygodni w mieście i gminie Radków płacimy 19 groszy więcej za metr sześcienny wody i 2 zł 39 groszy więcej za ścieki.

Aktualne ceny wody i ścieków mają obowiązywać przez najbliższe trzy lata. Kolejne podwyżki nie są planowane o ile nie będzie większych awarii i inwestycji. Wówczas potrzebne będą pieniądze, a tych najczęściej szuka się wówczas w kieszeniach mieszkańców. - My na razie żadnych inwestycji, których realizacja miałaby wpływ na ceny wody i ścieków nie przewidujemy - zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych. Od 3 sierpnia więcej płacimy za wodę i ścieki. Aktualne ceny to 4,76 zł brutto za metr sześcienny wody plus 1,63 zł brutto opłaty abonamentowej za utrzymanie w gotowości sieci wodo ciągowej oraz 8,26 zł brutto za metr sześcienny ścieków plus 1,63 zł brutto opłaty abonamentowej za utrzymanie w gotowości sieci kanalizacyjnej. - Poprzedni cennik był cennikiem rocznym. Do 3 sierpnia płaciliśmy 4,57 zł brutto za metr sześcienny wody i 5,92 zł brutto za metr sześcienny ścieków - przypomina Michał Punda. Z tym, że ta opłata abonamentowa była rozbita, w zależności od tego, czy ktoś np. chciał fakturę papierową, czy wystarczyła elektroniczna. Czy chodziło o budynek wielo czy jednorodzinny. - Teraz Wody Polskie wymusiły na nas jeden stały abonament - tłumaczy Punda. Aktualne ceny wody mają obowiązywać przez najbliższe trzy lata. - Z możliwością ich zmiany w każdej chwili - zaznacza Michał Punda. - Wszystko zależy m.in. od awarii lub realizowanych inwestycji. Wówczas zaczyna się szukać pieniędzy. Jednak tak jak mówiłem, my żadnych większych inwestycji, które wpłynęłyby na zmianę cen nie planujemy - dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy