Reklama

Wsie nie kupią nowych garnków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Wsie nie kupią nowych garnków - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Małe, duże, średnie. Dla Jana Bednarczyka to bez różnicy. W tym roku każda wieś w gminie Radków dostała tyle samo kasy z funduszu sołeckiego.

Po ok. 10 tys. zł dostały wsie gminy Radków. O tym co będzie robione zadecydują rady sołeckie wraz z sołtysami. Ich pomysły zatwierdzi burmistrz. - Realizacja Funduszu Sołeckiego będzie wyglądała jak w poprzednich latach. Tylko wcześniej fundusz był przyznawany na mieszkańca z limitem do ponad 40 tys. zł. Znieśliśmy to. Przekazaliśmy po ok. 10 tys. zł nie na mieszkańca, a na każdą wieś – mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Wcześniej nie było to zbyt obiektywne, bo np. dobrze zurbanizowana wieś Ścinawka Gr. otrzymywała ponad 40 tys. zł., a bardzo mocno potrzebujące urbanizacji Suszyna, Raszków, czy Ścinawka Dolna dostawały mniej, bo mają mniej mieszkańców. Teraz wszyscy otrzymali po ok. 10 tys. zł - przypomina Bednarczyk. Zmniejszenie środków na Fundusz Sołecki i jednakowe ich rozdysponowanie dla sołectw burmistrz zapowiadał już w styczniu, a wszystko przez to, że jak twierdzi nastąpił pewien przesyt. - Za dużo pieniędzy szło poza kontrolą. Były wydatkowane na m.in. koszenie traw, czy zakup garnków. Tak naprawdę sołectwa są już dobrze we wszystko wyposażone. To co można było zakupić zakupione zostało i niektóre zakupy były robione na wyrost - przekonuje Bednarczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy