Reklama

Zaginął w lesie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zaginął w lesie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczęśliwy finał poszukiwań 87 – letniego mężczyzny – w odnalezieniu pomógł policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym policjanci, przewodnicy z psami tropiącym, strażacy, służba leśna, goprowcy i mieszkańcy przez kilka godzin poszukiwali zaginionego w okolicy Łężyc (powiat kłodzki) 87 - letniego grzybiarza. W akcji wykorzystano także śmigłowiec dolnośląskiej Policji z kamerą termowizyjną. To właśnie z góry policjanci wypatrzyli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii. Policjanci z komisariatu w Polanicy Zdroju przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 87 - letniego mieszkańca gminy Szczytna. Funkcjonariusze w rozmowie z rodziną zaginionego ustalili, że mężczyzna wyszedł rano z domu, nie zabierając telefonu komórkowego. Powiedział, że idzie na grzyby. W związku z zaistniałą sytuacją natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. W działaniach brali udział funkcjonariusze Policji, strażacy i GOPR, Straż Parków Narodowych oraz pracownicy Nadleśnictwa. Zaginionego szukali także mieszkańcy gminy Szczytna. Do akcji poszukiwawczej ściągnięto też psy tropiące oraz użyto policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną. To właśnie ze śmigłowca policjanci wypatrzyli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach pod lasem w Łużycach. 87 – letni mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Po dotarciu do niego, mężczyzna został na noszach przeniesiony do drogi gruntowej, skąd do szpitala zabrała go karetka pogotowia. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii. Policjanci średnio, co kilka dni szukają zaginionych w lesie grzybiarzy. Dlatego funkcjonariusze apelują, aby wchodząc do lasu zachować szczególną ostrożność. Warto mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy, który w przypadku zagubienia umożliwi wezwanie pomocy i wskaże też naszą lokalizację. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby starsze lub schorowane, które mogą zabłądzić lub zasłabnąć podczas zbierania grzybów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy