Reklama

Zapłacą 50 tysięcy rocznie za wydobycie

Opublikowano: sob, 21 gru 2019 00:00
Autor:

Zapłacą 50 tysięcy rocznie za wydobycie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Ścinawce Śr. już w przyszłym roku będą wydobywać węgiel kamienny. Ujawniamy ile węgla spółka Nexano Minerals budująca kopalnię może wydobyć w ramach otrzymanej koncesji, ile za nią zapłaciła i do kiedy jest ona ważna.

Kopalnię jak zapowiada Dariusz Wojciechowski, prezes Nexano Minerals otworzą w pierwszej połowie przyszłego roku. Spółka ma już plan m.in. ruchu KWK Heddi zatwierdzony przez Okręgowy Urząd Górniczy we Wrocławiu, co dla Wojciechowskiego jest kamieniem milowym w przypadku budowy każdego nowego zakładu górniczego. Ile, do kiedy i za ile? Sprawdziliśmy w Ministerstwie Środowiska ile spółka zapłaciła za wydanie koncesji na wydobycie węgla ze złóż w Ścinawce Śr., do kiedy jest ona ważna i ile ton węgla można w jej ramach wydobyć? - Za wydanie koncesji na wydobycie węgla kamiennego ze złóż obowiązuje opłata skarbowa w wysokości 616 zł. Opłata ta nie wyczerpuje zobowiązań finansowych pomiędzy spółką Nexano Minerals, a Skarbem Państwa. Pozostałe zobowiązania określone są w umowie ustanawiającej użytkowanie górnicze podpisanej pomiędzy Nexano Minerals i Skarbem Państwa. Część stała wynagrodzenia z tego tytułu wynosi 50 tys. zł za rok obowiązywania użytkowania górniczego. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od wielkości zasobów złoża - informują pracownicy Ministerstwa Klimatu. Koncesja ważna jest do 31 grudnia 2025 r. Złoże węgla kamiennego Heddi II” szacowane jest na 320 tys. 973 ton. - Dokładna wielkość zasobów możliwych do wydobycia (zasobów operatywnych) zależna jest od przyjętej metody eksploatacji, zubożenia i szeroko rozumianych strat w złożu - przypominają pracownicy Ministerstwa. KWK Heddi to pierwsza w Polsce prywatna kopalnia węgla kamiennego budowana „od podstaw” od prawie 80 lat. Ostatnia państwowa kopalnia była budowana prawie 40 lat temu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy