Reklama

Znalazła się kasa, aby biedni nie trafili na bruk

Opublikowano: śr, 27 lis 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Znalazła się kasa, aby biedni nie trafili na bruk - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci bez prawdziwych rodziców i dorośli potrzebujący wsparcia z Nowej Rudy nie muszą się już martwić. Udało się znaleźć 171 tys. zł, dzięki którym potrzebujący nie trafią na bruk w tym roku.

Pieniądze były potrzebne, bo m. in. do rodzin zastępczych trafiło więcej dzieci niż na początku roku zakładali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. Systematycznie zwiększa się też liczba chętnych do zamieszkaniach w publicznych Domach Pomocy Społecznej. - Spodziewaliśmy się wzrostu liczby dzieci w pieczy zastępczej, ale nie spodziewaliśmy się aż tak dużego wzrostu. Ok. 25 dzieci trafiło do rodzin zastępczych. We wrześniu spodziewaliśmy się, że to będzie ok. 10 osób - przyznaje Barbara Sobczak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Zwiększa się też systematycznie liczba podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. Usługi opiekuńcze, które zapewnia starszym osobom np. rodzina nie wystarczają - zaznacza Sobczak. Liczby mówią wszystko M. in. w rodzinach zastępczych przebywa obecnie 91 dzieci z terenu naszego miasta. Tylko w tym roku sąd zdecydował, że trafiło tam 27 osób. Najniższy, pełny miesięczny koszt utrzymania dziecka w domu dziecka w tym roku to 3 tys. 651 zł. Najwyższy 4 tys. 676 zł. Ale są wyjątki. - Koszt utrzymania dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego to 6 tys. 900 zł. miesięcznie - przypomina Barbara Sobczak. W tym toku minimalny miesięczny koszt utrzymania jednego mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej to 3 tys. 504 zł, a maksymalny ok. 4 tys. zł. Mieszkaniec DPS -u na ten cel przeznacza 70 proc. swojej emerytury, czy renty. Resztę kasy dokładają samorządowcy z budżetu miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy