Znamy już zwycięzcę ligi futsalu !

Opublikowano:

Znamy już zwycięzcę ligi futsalu ! - Zdjęcie główne

WiadomościHitem wczorajszego wieczoru był mecz lidera z wiceliderem. Ale wcześniej grały pozostałe zespoły. Na początek zdecydowane zwycięstwo Winsanu 6:0 z Drim Tim Jugów, a wicelider strzelców strzelił 4 bramki.

Wesoła Ekipa osłabiona brakiem Piotrka Postrożnego przegrała z młodzieżą FC Nowa Ruda, a wracający do drużyny Adrian Leśniarek strzelił 4 bramki. Faworyzowana Chata (chyba „zdołowana” ostatnią porażką z Piwnicą) długo nie mogła sobie poradzić ze „starszymi chłopcami” ze Ścinawki. Dopiero po przerwie udokumentowali swoją wyższość strzelając cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Bardzo remisowy był kolejny mecz Huragana z Ranczem Stanleya. W bramkach 1:1, w czerwonych kartkach 2:2, a w żółtych Ranczo wygrało 1:0. Niestety źle to świadczy o tych młodych zawodnikach. Końcówka meczu była emocjonująca. Prowadziło Ranczo i zamiast wykorzystać którąś z sytuacji straciło bramkę po technicznym strzale Andrzeja Lubienieckiego, który poszedł lewą stroną, wyciągnął z bramki bramkarza i technicznym, lekkim  strzałem po parkiecie wyrównał stan meczu.

Ale wszyscy czekali na ostatnie spotkanie. Drużyny zmobilizowały maksymalne składy. Wyszli na parkiet i ... Ala Bela ruszyła z impetem na Piwnicę. W pierwszych minutach zakręcili obrońcami i zmarnowali co najmniej trzy sytuacje.  Powersi otrząsnęli się i zaczęli wyrównywać grę. Niestety Krzysiek Mika i Adrian Kublik byli zbyt szybcy dla pozostałych kolegów, a Ziemek Cichacki niestety ma swój nawyk przekładania piłki na lewą nogę, a w takim meczu nie ma na to niestety czasu. Inna sprawa, że Krzysiek Stasiński (zwany przez kolegów „Łysym”) „przykleił się” do Adriana Kublika i nie pozwolił mu na pokazanie swoich umiejętności. Mecz szybki, nawet czysty (tylko żółta kartka dla Piotra Woźniaka) ale nie było takich klarownych bramkowych sytuacji. Do przerwy 0:0. W drugiej połowie gra się wyrównała. Akcja za akcję. Dochodzi trzecia minuta. Akcja po prawej stronie. Piłkę ma Maciej Misarko, strzela na bramkę, piłka odbija się od obrońcy, myli Patryka Rosiaka i wpada do bramki. Zawodnicy Piwnicy nie mają już wyjścia. Musieli się odkryć i śmielej zaatakować. Niestety Ewelina niepotrzebnie zaczęła się bronić i popełniać faule. W krótkim czasie popełnili ich trzy i zaczął się pojedynek Dawida Turkowicza z napastnikami Powersów. Zawodnicy Piwnicy strzelali cztery karne przedłużone, a ten pojedynek wygrał Dawid 4:0 ! Obronił strzały Ziemka Cichackiego, Tomka Lisowicza i Krzyśka Czarnowskiego, a Kamil Paździoro nie trafił w bramkę. Ostatnia minuta meczu, czas zatrzymywany, kolejne dwie sytuacje Piwnicy ale na posterunku raz jest Dawid Turkowicz a raz obrońcy. Ostatni gwizdek i wszystko jest jasne. Ala Bela Ewelina zwycięża w obecnej edycji Noworudzkiej Ligi Futsalu. Pozostaje walka o srebro.

W najbliższej kolejce ARDNAS zmierzy się z Piwnicą. Teoretycznie Piwnicy wystarczy remis bo w ostatniej kolejce ARDNAS gra z Ala Belą Ewelina a Piwnica z Burzą Dzikowiec. Zacięta walka trwa o koronę króla strzelców. W tej kolejce lider Marcin Wacławik nie powiększył swojego dorobku a Łukasz Kamiński strzelając 4.bramki zbliżył się na jedno oczko. Teoretycznie Łukasz ma większe szanse na zwycięstwo ponieważ Winsan gra dwa mecze ze słabszymi zespołami (Ranczo i Huragan) a Ala Bela gra z Huraganem Bożków i z ADRNASEM Wolibórz. Ale dopóki piłka w grze...