REKLAMA

Chcą chodzić bezpiecznie

foto: pixabay.com

Mieszkańcy os. Waryńskiego w dzielnicy Słupiec chcą, aby naprawiono i poszerzono ścieżkę prowadzącą od ul. Chopina do ul. Kwiatowej.

Do burmistrza w imieniu mieszkańców wystąpiła miejska radna. Regina Wałęsa nie tylko chce naprawy nawierzchni ścieżki. Zwraca również uwagę na konieczność zamontowania kilku lamp oświetlających ścieżkę. - Z tej drogi o każdej porze dnia korzystają wszyscy mieszkańcy osiedla - dzieci, młodzież, dorośli. Dlatego w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców wskazane jest zamontowanie w tym miejscu oświetlenia - przekonuje radna.
Nie tak szybko
Pracownicy Urzędu Miejskiego oszacowali wstępnie, że na budowę przejścia przez tory, czyli tzw. łącznika ul. Chopina z ul. Kwiatową potrzeba ponad miliona złotych. Tylko na przygotowanie dokumentacji technicznej potrzeba 68 tys. 365 zł. - Zadanie obejmuje wykonanie chodnika, bezpiecznej kładki nad torami, oświetlenia oraz nadzór nad inwestycją - wylicza Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Zadanie zostanie umieszczone w propozycjach do budżetu na 2020 r. z podziałem na wykonanie dokumentacji technicznej oraz robót budowlanych - dodaje burmistrz. Ostateczną decyzję, czy ścieżka z prawdziwego zdarzenia powstanie podejmą noworudzcy radni.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Chcą chodzić bezpiecznie

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×