REKLAMA

Bednarczyk bije na alarm

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Mieszkańcy wsi boją się 50-latka, który miał obmacywać dziewczynki, kraść i zaczepiać mieszkańców, a nawet próbować rozmawiać z nimi o seksie. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ścinawce Śr. skierowali do prokuratury pismo w sprawie postępowania 50-latka. Wskazali, że mężczyzna może stanowić zagrożenie dla siebie i innych. Prokurator wszczął śledztwo. Przesłuchał mężczyznę i zdecydował o dozorze policji i zakazie zbliżania się do pokrzywdzonych. Przeprowadzono też badania psychiatryczne.
Burmistrz w gotowości
50-latek był hospitalizowany w kłodzkim szpitalu. Szpital jednak opuścił. Był widziany w Radkowie. Burmistrz zarządził stan podwyższonej gotowości w miejscowych szkołach, przedszkolach i żłobkach. - Zawiadomiliśmy na piśmie organy ścigania i instytucje. Ostrzegłem wszystkie moje placówki o wzmożonej ostrożności - szkoły, przedszkola, żłobki. OPS również. Żeby wszyscy obserwowali swoje miejsca - mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Ten człowiek powinien być naprawdę leczony w zamkniętym zakładzie, hospitalizowany. Jeżeli my doprowadzamy, że się go hospitalizuje i po jakimś czasie on nagle wychodzi i zaczynają się na nowe przygody no to proszę Pani... - rozkłada ręce burmistrz.
Czekają na opinię
- Czekamy na opracowanie opinii psychiatrycznej przez biegłego - mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. - Ta opinia będzie podstawą do dalszych działań - dodaje prokurator.
Przypomnijmy, że 30 stycznia mężczyzna został ponownie zatrzymany w związku z usiłowaniem utrwalania treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Ale też w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi w budynku, poprzez możliwość spowodowania eksplozji materiałów łatwopalnych i możliwości doprowadzenia do pożaru. 50-latek zostawił włączoną kuchenkę bez nadzoru. Zastosowano wówczas środki wolnościowe w postaci dozoru policji, konieczności meldowania się na komisariacie policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Od tego czasu trwają czynności procesowe. 7 lutego prokurator skierował wniosek do sądu o przesłuchanie małoletnich.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bednarczyk bije na alarm

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×