REKLAMA

Wiosną będziesz musiał podłączyć się do kanalizacji

foto: pixabay.com

To kwestia kilku najbliższych miesięcy i kanalizacja ulic Grunwaldzkiej, Leśnej i Polnej w Radkowie stanie się faktem.

Kilka ostatnich tygodni trwała procedura wyłaniana firmy, która zajmie się wkopaniem wielkiej rury, którą ścieki z naszych domów i mieszkań powędrują do oczyszczalnia ścieków w Ścinawce Śr. Do ogłoszonego przez władze Radkowa przetargu zgłosiły się trzy firmy. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” z Jawora zawołało 6 milionów 859 tys. zł. Drugą firmą, która stanęła do przetargu była spółka „Jatax” z Kłodzka. Ta firma chciała 5 milionów 539 tys. 797 zł. Trzecim chętnym wykonawcą była firma „WINSAN” ze Ścinawki Śr. działająca w konsorcjum z kilkoma innymi firmami. Ci ostatni chcieli za budowę kanalizacji 4 miliony 544 tys. 850 zł.

W przyszłym roku

Do jesieni przyszłego roku prace powinny się zakończyć, w tym budowa przyłączy do granic drogi z działkami prywatnymi. Później każdy właściciel posesji przy kładzionym rurociągu będzie miał obowiązek zrezygnować z korzystania z przydomowego szamba i przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Za to będziemy musieli sami zapłacić. Będzie można to zlecić - podobnie jak to było w Tłumaczowie - pracownikom Radkowskich Usług Komunalnych. Ile to będzie kosztować? - Tu będzie podobnie jak było w Tłumaczowie. Za pierwsze pięć metrów - 180 zł, a później za każdy kolejny metr było o 10 zł mniej do 120 zł, czyli minimum to jest 120 zł za metr - wylicza Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych. - Czyli bierzemy za pierwsze pięć metrów 180 zł za metr, a później za szósty metr 170 zł, za siódmy 160 zł itd. do 120 zł – tłumaczy Punda.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wiosną będziesz musiał podłączyć się do kanalizacji

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×