REKLAMA

Wójt blokuje przepływ informacji

Wójt gminy Nowa Ruda nie udziela odpowiedzi na zapytania dziennikarskie. Blokuje tym samym mieszkańcom dostęp do informacji o tym, co dzieje się w gminie.

Adrianna Mierzejewska nie udziela odpowiedzi na zapytania kierowane do niej przez naszych dziennikarzy. Najpierw zwlekała z odpowiedziami, później przestała ich udzielać. Nie pomogły e-maile wysyłane z prośbą o udzielenie odpowiedzi, ani telefony do osoby odpowiedzialnej w urzędzie za kontakt z mediami, czyli do Diany Lisowskiej-Panek. Pomimo wielokrotnych zapewnień urzędniczki, że odpowiedzi są gotowe do wysłania i czekają tylko na akceptację jej szefowej, to przestały do nas docierać. Tymi działaniami wójt blokuje dostęp do informacji o tym, co się dzieje w urzędzie gminy nie tylko nam, czyli dziennikarzom, ale przede wszystkim naszym czytelnikom, a tym samym mieszkańcom i wyborcom. - Sprawa jest prosta. Pani wójt nikomu nie robi łaski tym, że udzieli informacji. Brak udzielania informacji do mediów, a przez to do mieszkańców moim zdaniem jest dużą nonszalancją i brakiem szacunku do wyborców - komentuje Wojciech Kołodziej, który w ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegał się o fotel wójta gminy Nowa Ruda.

Wójt a prawo

- Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych, ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy - przypomina mecenas Maciej Mataczyński. - Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, oraz przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa - dodaje mecenas. Jak podkreśla Maciej Mataczyński, udostępnianie informacji publicznej nie powinno nastąpić później niż 14 dni od złożenia wniosku, czy zapytania.

Wojciech Kołodziej o zachowaniu Mierzejewskiej:

Sprawa jest prosta. Pani wójt nikomu nie robi łaski tym, że udzieli informacji. Brak udzielania informacji do mediów, a przez to do mieszkańców moim zdaniem jest dużą nonszalancją i brakiem szacunku do wyborców

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wójt blokuje przepływ informacji

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 13-11-2019

Ale prawda jest inna ,że gazeta potrafi też informacje podawać nie rzetelnie przekręcając dane czy inne informacje ...i powstaje spór między mediami a samą wójt....

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×