REKLAMA

Po kasę dla pszczół

foto: pixabay.com

Władze miasta chcą pozyskać kasę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i stworzyć tzw. łąki miejskie z miododajną roślinnością.

Ponad milion złotych przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na tegoroczną edycję programu ochrony pszczół na Dolnym Śląsku. Przyrodnicy i ekolodzy alarmują, że dziko żyjące pszczoły masowo wymierają. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Przyczyną jest nadmierne stosowanie pestycydów w rolnictwie i niszczenie łąk oraz nieużytków, które są miejscami do życia pszczół, a to właśnie one - pszczoły podtrzymują życie na Ziemi dzięki zapylaniu roślin. W działania na rzecz pszczół chcą się włączyć też władze Nowej Rudy. - Wartość projektu to 400 tys. zł z czego 100 tys. zł to wkład własny - mówi nam Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. - Chcemy zasadzić miododajne drzewa i krzewy jak np. lipa drobnolistna, czy jarzębina - zapowiada urzędnik. Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie, miododajna roślinność zostanie nasadzona wzdłuż ul. Świdnickiej, Piłsudskiego do Cmentarnej, na ul. Teatralnej oraz ul. Kłodzkiej przy Intermarche. - Zależy nam na utworzeniu miejsc przyjaznych pszczołom, poprawieniu estetyki miasta, a także zwiększeniu bioróżnorodności terenów miejskich. „Miejskie łąki” to skuteczne obniżenie hałasu, niwelacja tzw. „wysp ciepła” i zrównoważona gospodarka wodami gruntowymi - przekonuje Czajka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Po kasę dla pszczół

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×