REKLAMA

Węgiel w toalecie, odchody w wiadrze

Idzie z wiadrem, do którego się załatwia i brudnymi rękami wszystko smaruje - tak o uporczywym sąsiedzie mówi pan Piotr z ul. Podjazdowej. Ludzie narzekają na brud i smród, a NTBS grozi eksmisją.

Problem z uciążliwym lokatorem ciągnie się od roku. Po chwili względnego spokoju mieszkańcy znów boją się wybuchu epidemii. - Tu jakiś tyfus wybuchnie. Sąsiad nie ma w domu toalety. Zrobili mu ją na korytarzu, a on tam węgiel składuje, a załatwia się w domu do wiadra - mówi nam pan Piotr (dane do wiadomości redakcji). - Jak to wynosi, to jeden smród na korytarzu, a tymi brudnymi rękami wszystko smaruje na klatce. Kto nie przyjdzie mówi, Boże jaki tu smród. Jak otworzy drzwi od mieszkania, to pół dnia oddychać nie można. Dzień w dzień trzeba okna otwierać - dodaje zbulwersowany lokator.

Ostatnia szansa

Uciążliwy lokator nie korzysta z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dobrze znany jest za to pracownikom Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które zarządza budynkiem. - Będziemy monitorować sytuację co tydzień i sprawdzać, czy jest porządek, bo to nie jest tak, że tam codziennie jest brudno. Rozumiem mieszkańców, bo to jest budynek wspólnoty mieszkaniowej, wyremontowany i ludzie chcą mieć czysto - przekonuje Marian Zdunek, prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Przez sześć tygodni będziemy monitorować ten budynek. Jeżeli zastaniemy sytuację, że części wspólne rzeczywiście są zanieczyszczane, to przekażę sprawę zespołowi radców prawnych i wystąpimy do sądu o eksmisję za nieprzestrzeganie regulaminu porządku - deklaruje Zdunek.

Nie pierwszy raz

Mężczyzna sąsiadom we znaki dawał się już wcześniej. Wielokrotnie zdarzało się, że m.in. sikał na klatce, a ludzie musieli ten smród wdychać. Najgorzej jest wiosną i latem. Gdy robi się ciepło, w budynku tak śmierdzi, że nie można oddychać.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Węgiel w toalecie, odchody w wiadrze

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×