REKLAMA

Miejska kasa na Sygnał Miłosierdzia

foto: www.sygnalmilosierdzia.pl

My dajemy Sygnał Miłosierdzia, a to jest dla nas sygnał, że mieszkańcy go potrzebują – mówi ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz słupieckiej parafii o przyszłorocznym koncercie, który będzie zorganizowany z wielkim rozmachem dzięki kasie z Budżetu Obywatelskiego.

Organizacja plenerowego koncertu „Sygnał Miłosierdzia” poprzedzonego profesjonalnymi warsztatami muzycznymi dla wszystkich kochających muzykę to jeden ze zwycięskich projektów, który będzie sfinansowany z budżetu obywatelskiego w 2020 r. Tak zdecydowali mieszkańcy, bo to od nich zależało na co pójdzie część budżetu miasta. Słupiecka inicjatywa zdobyła 123 głosy. To wystarczyło na pozyskanie 50 tys. zł. Proboszcz słupieckiej parafii nie ukrywa wielkiego zadowolenia z tego, że projekt wygrał. - To jest taki sygnał od ludzi, że chcą tego. My dajemy Sygnał Miłosierdzia, ale ludzie dali też sygnał, że im się to podoba - mówi nam zadowolony ks. Krzysztof Iwaniszyn Dzięki pozyskanej kasie, koncert będzie zorganizowany z większym rozmachem niż w tym roku. - Chcieliśmy od razu koncerty organizować z takim rozmachem, ale to się wiąże z kosztami. Przede wszystkim jeżeli chodzi o wynajem sprzętu, sceny i nagłośnienia oraz uzyskanie efektów świetlnych - przypomina proboszcz. - Wynajęcie takiego sprzętu bardzo dużo kosztuje. Wiedząc o tym, że mamy taki duży budżet będziemy starali się to zrobić z wielkim rozmachem na chwałę Bożą i dla dobra mieszkańców – zapewnia duchowny. O szczegółach duchowny na razie nie mówi, bo jeszcze ich nie zna. Jedno jest pewne - będzie o wiele więcej muzyków, profesjonalny sprzęt i telebimy. Koncert uwielbienia „Sygnał Miłosierdzia” choć ma krótką historię już wpisało się w kalendarz noworudzkich wydarzeń. Teraz wiadomo też, że wydarzenie zyskało ogromną aprobatę mieszkańców. Od samego początku jest organizowane w Słupcu, w Boże Ciało. Na scenie na terenie Centrum Turystyczno-Sportowego występują muzycy nie tylko nasi lokali, ale też z innych dolnośląskich miast.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Miejska kasa na Sygnał Miłosierdzia

Obrazek użytkownika Blur
  • Blur
  • 24-11-2019

Nie prościej wrzucić te pieniądze do kominka? Efekt taki sam, a ileż mniej zamieszania.

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×