REKLAMA

Zapłacisz za kąpiel w zalewie

foto: polska.org.pl

1 lipca otworzono kąpielisko w Radkowie. W tym roku ze względu na pandemię wstęp jest płatny.

W środę, 1 lipca sanepid wydał decyzję pozwalającą na otwarcie kąpieliska w radkowskim zalewie. Badanie wody wykazało, że spełnia ona warunki kąpieli. Przez pandemię zmieniły się jednak zasady korzystania z tego miejsca. - Kąpielisko wraz z plażą jest wygrodzone. Jest biletowane z tego względu, żebyśmy mieli jak największą kontrolę nad liczbą korzystających z niego osób. Musimy stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego mówiących m.in. o metrażu, czyli 4 metrów na osobę - tłumaczy Paweł Jasiński, prezes spółki Radkowski Zalew. - Mamy do dyspozycji zamgławiacz, którym dezynfekujemy m.in. ławki. Dezynfekowane będą również domki – zapewnia Jasiński. Ile zapłacimy za wstęp na kąpielisko w Radkowie? Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł. Bezpieczeństwa pilnują ratownicy. - Został wydzielony taki obszar, do pilnowania którego potrzeba dwóch ratowników. W tym roku obszar, z którego można korzystać został trochę zmniejszony po to, aby dwóch ratowników pilnowało stricte kąpieliska. Druga część przeznaczona jest dla firmy, która obsługuje dmuchane atrakcje jak zjeżdżalnie, trampoliny, czy kule wodne dla dzieci. Dla nich został wyznaczony pas przy kąpielisku, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli – przypomina Paweł Jasiński. W cenie wejścia na kąpielisko jest możliwość korzystania nieodpłatnie przez 15 minut z wyznaczonej przez firmę atrakcji. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, kajaki, łódki i rowery również są dostępne dla korzystających z zalewu .

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zapłacisz za kąpiel w zalewie

Obrazek użytkownika Karabinieri
  • Karabinieri
  • 30-07-2020

Znakomity pretekst do wprowadzenia opłat. Niestety chyba nikt się na to nie nabrał. Gdyby nie artykuł to w zasadzie nikt by na to nawet nie wpadł. Od lat próbowano wprowadzić opłaty ale nie do końca się to udawało. Całodzienna i kilkudniowa obserwacja: NIKT anie razu nie dezynfekował huśtawek, dmuchanych zjeżdżalni, kompletnie nie jest zwracana uwaga na utrzymanie zasad higieny. A jeszcze 17 kwietnia tego roku pisaliście dumne słowa Prezesa spółki zarządzającej zalewem: "To miejsce ma zarabiać". Więc po co podpierać się pandemią - wystarczy cofnąć się kilka miesięcy wcześniej i sprawa jest jasna.

foto: pixabay.com

Jest prawomocny wyrok. Była pracownica Agroregu Agata O. została skazana, a miłosna historia rodem ze szklanego ekranu dobiegła końca. Dziś Arkadiusz Wasilewski, wrocławski przedsiębiorca ostrzega mężczyzn przed kobietami, takimi z jaką on się związał.

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×