REKLAMA

Nie przyznaje się do ataku

foto: pixabay.com

Śledztwo trwa, a 28-latek, który na początku kwietnia na ul. Piastów w Nowej Rudzie uderzył nożem 24-latka nie przyznaje się do winy.

Podejrzany decyzją sądu przebywa w areszcie. Natomiast prokuratorzy przygotowują akt oskarżenia. - Jest zarzut usiłowania spowodowania zabójstwa, czyli pozbawienia życia pokrzywdzonego poprzez dwukrotne zadanie mu ciosów nożem w okolice klatki piersiowej - przypomina Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. Jak się jednak okazuje, to nie jedyne zarzuty. Prokurator przedstawił mężczyźnie też zarzut posiadania znikomych ilości narkotyków. Już jednak wiadomo, że wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia będzie trudne. - Na etapie postępowania, gdzie był stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, mężczyzna wstępnie zaprzeczył, aby doszło do takiego zdarzenia - ujawnia prokurator.

Masakra na Piastów

Przypomnijmy. W piątek, 10 kwietnia na ul. Piastów rozegrały się dantejskie sceny, które zapoczątkowała kłótnia, do której doszło na klatce schodowej wielorodzinnej kamienicy. Bo to właśnie podczas niej, 28-latek dwukrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową 24-latka, a następnie uciekł. Pokrzywdzony doznał dwóch ran kłuto-ciętych klatki piersiowej oraz odmy prawego płuca z krwiakiem opłucnej i został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy Zdrój, gdzie po operacji pozostał na oddziale intensywnej terapii. Policjanci szybko namierzyli sprawcę. Przy użyciu siły weszli do jego mieszkania i zatrzymali nożownika. Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę (0,76 grama) i marihuanę (1,54 grama). Nożownik trafił najpierw do noworudzkiego aresztu, a kilka dni później kłodzki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie przyznaje się do ataku

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Policjanci z powiatu kłodzkiego w piątek, 7 sierpnia w godz. 6.00 – 22.00 na drogach powiatu kłodzkiego przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość". Działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń. Działania będą odbywały się równolegle na drogach przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×