REKLAMA

Będzie kasa, będzie remont

foto: pixabay.com

Mieszkańcy chcą remontu mostu nad potokiem Włodzica. Burmistrz odpowiada: jak będzie kasa i jak zgodzą się radni.

Remontu mostu nad Włodzicą, który jednocześnie jest dojazdem do posesji chcą mieszkańcy budynków przy ul. Stara Droga 50 Ai B w dzielnicy Drogosław. - Przeszło dwa lata temu most został zamknięty z powodu niespełniania norm bezpieczeństwa i doraźnie wykonano wyjazd z tych posesji od strony ul. Świdnickiej - tłumaczy konieczność remontu Janusz Staniocha, radny rady miejskiej. - Obecny wyjazd stanowi duże utrudnienie dla samochodów osobowych, a samochody ciężarowe praktycznie nie mają możliwości przejazdu z uwagi na stopień nachylenia drogi, zawężenie i rodzaj nawierzchni - przypomina radny. Mieszkańcy chcą remontu i zabezpieczenia na niego pieniędzy w przyszłorocznym budżecie. - Wydział Infrastruktury i Inwestycji oszacował wstępnie koszt remontu na 200 tys. zł - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. I co prawda propozycja tego remontu zostanie zgłoszona do projektu budżetu Nowej Rudy na przyszły rok. Ostateczną decyzję o remoncie - jak podkreśla burmistrz Kiliński - podejmą jednak miejscy radni uchwalając przyszłoroczny budżet.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Będzie kasa, będzie remont

Ma 24 lata. Ma plany, marzenia i całą przyszłość przed sobą. Dziś jednak stoi ona pod znakiem zapytania. Wszystko zmienił jeden dzień i tragiczny wypadek. Amadeusz jest w śpiączce, a na jego wybudzenie potrzeba ponad 70 tys. zł.

OSP Dzikowiec zostaje bez remizy. - Nie wiem, czy w Polsce takie przypadki były czy nie, żeby wójt wyrzuciła straż pożarną na bruk. O takich rzeczach ja nie słyszałem – tak komentuje poczynania Adrianny Mierzejewskiej były wójt gminy Nowa Ruda, a zarazem radny powiatowy Sławomir Karwowski.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×