REKLAMA

Inauguracja w Jeleniej Górze 

Przez dwa dni w minioną sobotę i niedzielę w Cieplicach na terenie Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze

Przy ulicy Lubańskiej ścigali się kolarze Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. W sobotę rozegrano Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska, które jednocześnie były IV Pucharem Questsport, a w niedzielę walczono w ramach XIV Memoriału Jana Kozłowskiego. Wyniki obu dni dały klasyfikację VII Pucharu Piastów Śląskich. Niestety zawody potwierdziły wyraźny regres dolnośląskiego kolarstwa. W sobotę razem z dziećmi w dziewiętnastu kategoriach wiekowych wystartowało 101 zawodników. W niedzielę było jeszcze gorzej, bo część ekip nie przyjechała do Jeleniej Góry i dwudniowy wyścig ukończyło tylko 36 zawodników. Jedynie w kategorii juniorów młodszych w której wystartowało 25 zawodników można mówić o mistrzowskim poziomie. W młodzikach wystąpiło trzynastu zawodników, a we wszystkich pozostałych poniżej dziesięciu. Jedynie mogła cieszyć kategoria dzieci, której wystartowało 23 dziewcząt i chłopców. Organizatorem imprezy był Wiesław Kucab znany sędzia kolarski i organizator zawodów kolarskich. Jak sam stwierdził, małe zainteresowanie władz Jeleniej Góry i co gorsza dolnośląskich klubów kolarskich powoduje że tegoroczna edycja tej znanej imprezy pozostanie prawdopodobnie ostatnią. A szkoda, bo choć jesteśmy już po przełajowych mistrzostwach Polski i Świata, jednak wyścig na początku marca jest znakomitym sprawdzianem formy. Jednocześnie jest to jeszcze miesiąc przed inauguracją sezonu szosowego i MTB, i czas na skorygowanie i poprawienie planów treningowych. Noworudzianie zaprezentowali trzynastu kolarzy, z których najlepiej wypadł Dominik Smoleń startujący w juniorach młodszych. Był drugi w niedzielę i takie też miejsce zajął w klasyfikacji dwudniowej. Ta kategoria była zresztą najlepiej obsadzona przez noworudzian i wyróżnić też trzeba Alicja Matuła na czele Macieja Zawadzkiego, Krystiana Deca i Daniela Poniatowskiego. Ten ostatni przygotowuje się co prawda do szosy, ale słusznie uznał imprezę jako świetne „przetarcie” przed wskoczeniem na rower wyścigowy.

 

Czytaj więcej w Gazecie Noworudzkiej nr 981

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Inauguracja w Jeleniej Górze 

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×