REKLAMA

Inauguracja w Jeleniej Górze 

Przez dwa dni w minioną sobotę i niedzielę w Cieplicach na terenie Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze

Przy ulicy Lubańskiej ścigali się kolarze Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. W sobotę rozegrano Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska, które jednocześnie były IV Pucharem Questsport, a w niedzielę walczono w ramach XIV Memoriału Jana Kozłowskiego. Wyniki obu dni dały klasyfikację VII Pucharu Piastów Śląskich. Niestety zawody potwierdziły wyraźny regres dolnośląskiego kolarstwa. W sobotę razem z dziećmi w dziewiętnastu kategoriach wiekowych wystartowało 101 zawodników. W niedzielę było jeszcze gorzej, bo część ekip nie przyjechała do Jeleniej Góry i dwudniowy wyścig ukończyło tylko 36 zawodników. Jedynie w kategorii juniorów młodszych w której wystartowało 25 zawodników można mówić o mistrzowskim poziomie. W młodzikach wystąpiło trzynastu zawodników, a we wszystkich pozostałych poniżej dziesięciu. Jedynie mogła cieszyć kategoria dzieci, której wystartowało 23 dziewcząt i chłopców. Organizatorem imprezy był Wiesław Kucab znany sędzia kolarski i organizator zawodów kolarskich. Jak sam stwierdził, małe zainteresowanie władz Jeleniej Góry i co gorsza dolnośląskich klubów kolarskich powoduje że tegoroczna edycja tej znanej imprezy pozostanie prawdopodobnie ostatnią. A szkoda, bo choć jesteśmy już po przełajowych mistrzostwach Polski i Świata, jednak wyścig na początku marca jest znakomitym sprawdzianem formy. Jednocześnie jest to jeszcze miesiąc przed inauguracją sezonu szosowego i MTB, i czas na skorygowanie i poprawienie planów treningowych. Noworudzianie zaprezentowali trzynastu kolarzy, z których najlepiej wypadł Dominik Smoleń startujący w juniorach młodszych. Był drugi w niedzielę i takie też miejsce zajął w klasyfikacji dwudniowej. Ta kategoria była zresztą najlepiej obsadzona przez noworudzian i wyróżnić też trzeba Alicja Matuła na czele Macieja Zawadzkiego, Krystiana Deca i Daniela Poniatowskiego. Ten ostatni przygotowuje się co prawda do szosy, ale słusznie uznał imprezę jako świetne „przetarcie” przed wskoczeniem na rower wyścigowy.

 

Czytaj więcej w Gazecie Noworudzkiej nr 981

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Inauguracja w Jeleniej Górze 

Fot. FB Wojciech Murdzek // Ministrowie Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk

We wtorek, 7 lipca, podpisana zostanie umowa inwestycyjna pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na realizację inwestycji pod nazwą „Euro-Park Ząbkowice”.

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×