Reklama

PorozmawiajMy w bibliotece

Opublikowano: pt, 27 wrz 2019 00:00
Autor:

 PorozmawiajMy w bibliotece - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Radkowska biblioteka włączyła się do akcji „PorozmawiajMy. Proszę!” To szansa, aby podczas organizowanych w jej ramach spotkań poruszyć problem antysemityzmu, mowy nienawiści, czy hejtu. O szczegółach akcji rozmawiamy z Joanną Zyzdą-Kusiakiewicz, dyrektorem radkowskiej biblioteki.

Dlaczego biblioteka w Radkowie włączyła się do tej akcji? Na co dzień w ramach naszej bibliotecznej działalności przeglądamy ciekawe propozycje i zaproszenia różnych instytucji do akcji promujących czytelnictwo i angażujących różne grupy wiekowe naszych czytelników. Dlatego pod koniec sierpnia zgłosiliśmy naszą bibliotekę do akcji „PorozmawiajMy. Proszę!” organizowanej wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Kocham Polskę. Jej głównymi ideami są: zaproszenie do rozmów na tematy aktualne, ważne i ciekawe, promowanie kultury wypowiedzi i otwartości na dialog pomimo możliwych różnic, szerzenie wiedzy dotyczącej rozpoznawania i reagowania na dyskryminację i mowę nienawiści oraz wprowadzanie nowoczesnych form pracy z książką w bibliotekach publiczpublicznych i bibliotekach szkolnych poprzez przeprowadzenie międzypokoleniowych spotkań lub spotkań dla młodzieży z wykorzystaniem książki „Nieoczywista układanka polska”. Dlaczego się zgłosiliśmy? Bo to akcja dokładnie dla nas! 15 listopada odbędą się spotkania międzypokoleniowe, czyli? Jaka będzie ich tematyka? Kto będzie w nich uczestniczył? Spotkanie na podstawie książki „Nieoczywista układanka polska” w Radkowie jest w trakcie ustalania i będzie adresowane do naszej młodzieży. Organizatorzy akcji proponują do wykorzystania kilka tzw. „niescenariuszy” zajęć takich jak: „Antysemityzm – CZY TRZEBA MIEĆ SWOJEGO WROGA”, „Cenzura A MOWA NIENAWIŚCI I POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA”, „HEJT – KRÓTKIE SŁOWO, DZIAŁA JAK TRUCIZNA”, „Zwroty grzecznościowe – PROSZĘ. DZIĘKUJĘ. PRZEPRASZAM”. Można też wymyślić i zrealizować własny scenariusz. My - w oczekiwaniu na książkę „Nieoczywista układanka polska” - właśnie się zastanawiamy, którą opcję wybierzemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy