Wyrównany mecz w Bożkowie

Opublikowano:

Wyrównany mecz w Bożkowie - Zdjęcie główne

SportWyrównany mecz w Bożkowie

Po siedmiu kolejkach rozegranych w B-klasie samodzielnym liderem została drużyna z Jugowa. Kalenica w niedzielę, 5 października wygrała 3:2 ze Spartą Stary Waliszów. Dla aktualnego lidera bramki w tym spotkaniu strzelali: Paweł Niemczyk, Krzysztof Wyrębak oraz Marcin Bazelak. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyła granica Tłumaczów, która pewnie wygrała w Niwie 4:0. W Woliborzu kibice zobaczyli aż 12 bramek. Słowianin nie dał najmniejszych szans drużynie z Wojborza wygrywając 11:1. W kolejnych spotkaniach Czermna Kudowa Zdrój zwyciężyła 4:0 z Lechią Ołdrzychowice. Natomiast Zamek Trzebieszowice pokonał zespół z Bierkowic 6:2. Punkty zostały w Bożkowie Zacięte spotkanie zobaczyli też kibice w Bożkowie, w którym WLKS Wambierzyce przegrał 4:3 z Huraganem Bożków. Już w pierwszej akcji podopieczni Piotra Guji zdobyli prowadzenie w tym meczu. W czwartej min. Ziental strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi WLKS-u. Zespół z Wambierzyc zdołał odrobić straty w 18 minucie. W polu karnym zostaje faulowany Belloc. Do piłki podchodzi Mulka i strzela pierwszą bramkę dla swojej drużyny. W dalszej części spotkania obie drużyny przeprowadzają kilka dogodnych sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Jednak dopiero w 38 minucie kibice doczekali się trzeciej bramki w tym spotkaniu. Po podaniu Potaczka bramkę dla Huraganu strzela Curlej. Tym samym pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1 dla zespołu z Bożkowa. Po zmianie stron podopieczni Tomasza Herby osiągają przewagę, co dokumentują zdobyciem bramki dającej remis. W 55 min. bramkarza gospodarzy pokonuje Kurpiel. W Następnej akcji mamy kolejną bramkę dla zespołu z Wambierzyc. Tym razem po strzale z dystansu piłka trafia w poprzeczkę. Najszybciej do odbitej piłki podbiega Miszczak i strzela bramkę na 3:2. Goście długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 60 minucie obrońca po faulu przed polem karnym otrzymuje czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podchodzi Fornal i doprowadza do remisu. Ostatnia bramka tego dnia pada dopiero w 93 min. Po czwórkowej akcji, w której brał udział Fornal, Potaczek, Dudzik i Ziental ten ostatni powoduje, że komplet punktów zostaje w Bożkowie.