Reklama

Młody noworudzki kolarz wyróżniony przez starostę kłodzkiego

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wczoraj odbyła się ostatnia w tym roku Sesja Rady Powiatu Kłodzkiego, w trakcie której odbyły się dwie uroczystości. Za osiągnięcia sportowe wyróżnienie starosty otrzymał noworudzianin Mikołaj Legieć.

Podczas sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, która odbyła się w środę, 28 grudnia wręczono wyróżnienia Starosty Kłodzkiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku. Wręczono także Odznakę Honorową Krystynie Śliwińskiej.

Wyróżnienia za osiągnięcia sportowe

Wyróżnień Starosty Kłodzkiego za Wybitne Osiągnięcia Sportowe w 2022 roku otrzymali Natalia Grzegorzewska oraz Mikołaj Legieć. W ramach wyróżnienia oprócz dyplomu, sportowcy otrzymali nagrodę pieniężną. Wyróżnienia wręczyli Zbigniew Łopusiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego oraz Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Natalia Grzegorzewska - rocznik 2005, uczennica Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości

Wyróżnienie starosty otrzymała za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022r. oraz promocje powiatu.
Zdobyła m.in.: 3 miejsce w Mistrzostwach Świata MTB w wyścigu cross country juniorek w Les Gets (Francja), - 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy MTB w Anadii (Portugalia), - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB w Bardzie, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski MTB w Boguszowie Gorcach
- czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Mikołaj Legieć - rocznik 2008, uczeń SP nr 7 w Nowej Rudzie. 

Kolarz wszechstronny, startuje na szosie, torze, wyścigach MTB i przełajach, gdzie zdobywa tytuł mistrza Polski młodzików na 85 Mistrzostwach Polski w Gościęcinie, zwycięzca Tour de Polonge Junior - wygrywa 3 z 4 etapów a w 4 etapie jest 2. 

Wygrywa również klasyfikacje punktową i na najaktywniejszego kolarza. Szosowy mistrz Polski w wyścigu par razem z kolegą z klubu Natanem Kiełbaską. Wygrywa liczne wyścigi w ramach Pucharu Polski, w tym Finał Pucharu Polski w Kożminku, kryteria Asów w Katowicach i Wałbrzychu, Memoriał St. Szozdy w Prudniku, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Miodzików Torowe w Kaliszu. Aktualny sezon przełajów rozpoczyna wygraną w Środzie Wielkopolskiej i 2 miejscem w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jeleniej Górze.

Wręczenie Odznaki Honorowej dla Krystyny Śliwińskiej

Drugim miłym akcentem w trakcie XV Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, było uhonorowanie przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, radnej Rady Powiatu Kłodzkiego, Krystyny Śliwińskiej - odznaką honorową, przyznawaną przez Szefa Urzędu – Józefa Kasprzyka.

Odznakę uroczyście wręczył Krystynie Śliwińskiej, Bogusław Szpytma – Wicewojewoda Dolnośląski, m.in. za jej działalność Solidarnościową – była twórcą struktur NSZZ Solidarność w swojej szkole, w której pracowała oraz pomagała tworzyć takie struktury w innych jednostkach oświatowych.

Za tą działalność w stanie wojennym została represjonowana. Później sama zajmowała się pomaganiem osobom represjonowanym i prześladowanym przez urząd bezpieczeństwa. Organizowała dla takich osób różnego rodzaju wsparcie, przygotowywała paczki itp. Organizowała również na swoim terenie kolportaż nielegalnych, antykomunistycznych materiałów - jak ulotki czy gazetki. Obecnie jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze historyczno – patriotycznym
- informuje kłodzkie starostwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy