88 zakrętów i nowy rekord

Opublikowano:

88 zakrętów i nowy rekord - Zdjęcie główne

WiadomościW ubiegły weekend u stóp Masywu Śnieżnika rozegrano Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski „Sienna 2010”. Zwycięzcą zawodów został, nie po raz pierwszy, Mariusz Stec.

Zawodnicy mieli do pokonania łącznie cztery podjazdy wyścigowe, każdy liczący 22 zakręty. Różnica wzniesień między startem a metą wynosiła ponad 200 m. Najlepszy w tych warunkach okazał się Mariusz Stec. Jadący Mitsubishi Lancer Evo IX kierowca nie tylko wygrał zawody, ale ustanowił także nowy rekord trasy. Zawodnikiem z naszego regionu, który uplasował się najwyżej, był Tomasz Żerebecki jadący Citroenem C2R2 Max. Organizatorem imprezy był Automobilklub Ziemi Kłodzkiej.