Reklama

Bednarczyk chce mieć wojenny schron

Opublikowano:
Autor:

Bednarczyk chce mieć wojenny schron - Zdjęcie główne

Urzędnicy z Radkowa przesłali do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego plany, rysunki i fotografie schronu.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja na świecie sprawia, że nasi włodarze myślą, jak zabezpieczyć nas na wypadek wojny. W Ścinawce Średniej być może powstanie schron.

Radkowscy urzędnicy podczas porządkowania stanów prawnych gruntów na terenie gminy odkryli i przejęli obiekt w Ścinawce Średniej, który prawdopodobnie pełnił funkcję schronu. Teren przez wiele lat był nielegalnym wysypiskiem śmieci. Gmina wywiozła stamtąd prawie sto ton różnych opadów. 

 

Na czas wojny

- Od dawna wiadomo było o tym schronie, tylko on nie był naszą własnością - mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Teraz zgłosiliśmy to do zarządzania kryzysowego wojewody, czy nie przekształcić tego w schron - dodaje.

Urzędnicy z Radkowa przesłali do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego plany, rysunki i fotografie schronu. Czekają teraz na opinię, czy ten zabytkowy schron otrzyma zgodę na adaptację na schron współczesny. Pełna adaptacja kosztowałaby 500-700 tys. zł.

 

Może strzelnica?

- Idziemy trzema kanałami: albo adaptacja tego na strzelnicę pneumatyczną, jeśli to nam nie przejdzie, to wystąpiliśmy też do nadzoru, żeby przeprowadzić inwentaryzację pełną wytrzymałościową i trzy, wystąpiliśmy do wojewody, żeby jego eksperci orzekli, czy nie byłoby wskazane, aby adaptować ten schron na taki schron na czas wojny - mówi Bednarczyk.

Minister obrony narodowej pod koniec pierwszego półrocza tego roku ogłosił dwa konkursy na utworzenie strzelnic: wirtualnej i pneumatycznej. Dotacja dla samorządów, które spełnią wymagania, mogła wynieść nawet 300 tys. zł. O te pieniądze zawnioskowała m.in. niedaleka gmina Stoszowice.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy