Reklama

Będzie ścieżka rowerowa na Zagórzu w Nowej Rudzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Będzie ścieżka rowerowa na Zagórzu w Nowej Rudzie - Zdjęcie główne

Miasto oczekuje od wykonawcy, że zaprojektuje ścieżkę o szerokości 2 m plus 1,5 m dla pieszych o długości całkowitej wraz z chodnikiem około 2531,30 m. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto przygotowuje się do budowy ponad 2,5 kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej z chodnikiem w ciągu ul. Zagórze w Nowej Rudzie – Słupcu.

W środę, 25 maja w noworudzkim magistracie otworzono oferty na przetarg związany z przygotowaniem projektu ścieżki rowerowej o długości ok. 2531 m w ciągu ul. Zagórze w Słupcu, która ma być przedłużeniem istniejących już szlaków dla rowerzystów.

Miasto oczekuje od wykonawcy, że zaprojektuje ścieżkę o szerokości 2 m plus 1,5 m dla pieszych o długości całkowitej wraz z chodnikiem około 2531,30 m.

Jak mówi burmistrz Tomasz Kiliński obecnie realizowany jest przetarg na projekt. Jak tłumaczy Kiliński ścieżka rowerowa jest częścią większego projektu prowadzonego z partnerami po polskiej i czeskiej stronie projektu rowerowego będącego kontynuacją wcześniej zrealizowanego wspólnie z Broumovem, Radkowem i Nową Rudą projektu „Rowerowy region”. 

- Podobnie, jak poprzednio pieniądze na budowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Zagórze chcemy zdobyć aplikując do programu Interreg Polska – Czechy – mówi burmistrz. 

Budowa ścieżki rowerowej rozpocznie się najwcześniej w przyszłym roku, w zależności od czasu uruchomienia programu, terminu naboru i rozstrzygnięć projektu naborów w programie Interreg Polska – Czechy, a co najważniejsze od pozytywnego rozpatrzenia wniosku i otrzymania pieniędzy.

Na ogłoszony przetarg wpłynęły dwie oferty. Przerażać może różnica cenowa. Firma z Dzierżoniowa za projekt zażyczyła sobie 147 600 zł, zaś firma z Marciszowa aż 341 940 zł.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy