reklama

Bezrobocie w dół

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezrobocie w dół - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościStopa bezrobocia w powiecie kłodzkim spada. Rynek pracy zmienia się z miesiąca na miesiąc. Jest coraz więcej ofert pracy, ale brakuje chętnych.
reklama

Czy do urzędów wybieramy się dziś tylko w poszukiwaniu pracy? Sprawdzamy jak u nas wygląda problem bezrobocia. Kolejki w urzędach pracy to już przeszłość. Jeszcze kilka lat temu w tzw. pośredniaku było czarno. Dziś korytarze świecą pustkami. Zmienił się też rynek pracy. Dziś jest to rynek pracownika, a nie jak jeszcze kilka lat wstecz pracodawcy. W 2017 r., stopa bezrobocia w powiecie kłodzkim malała. Tendencje takie były też w 2018 r., ale w październiku br. wskaźnik nieznacznie wzrósł do miesiąca września tj. o 0,1 proc. W powiecie kłodzkim stopa bezrobocia 30 października 2018 r. wynosiła 11,1%. 30 listopada liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kłodzku to 5 598 osób, z tego długotrwale bezrobotnych było 2 878 osób. Wyrównane szanse na rynku pracy Nie da się jednoznacznie ocenić, kto szybciej dziś znajdzie pracę. Kobiety czy mężczyźni. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku podkreślają, że szanse są wyrównane. Nie brakuje też ofert pracy. Najczęściej poszukiwani są kierowcy kat. C+E, sprzedawcy – kasjerzy, pokojowe, recepcjoniści, kucharze, kelnerzy, pracownicy gospodarczy, sprzątaczki, pracownicy produkcji – monter, magazynierzy, nauczyciele, szwaczki, pracownicy budowlani. O defi cycie pracowników możemy mówić w zawodach takich jak: rehabilitant, masażysta, pielęgniarka, nauczyciel języków obcych, kelner, kucharz, kierowcy samochodów ciężarowych, pracownik budowlany, stolarz, pokojowa. Kasa na działalność Coraz częściej też wizyty w Powiatowych Urzędach Pracy niekoniecznie są związane z poszukiwaniem pracy. - Do powodów, dla których odwiedzamy Powiatowy Urząd Pracy możemy zaliczyć uczestnictwo w szkoleniach zawodowych i studiach podyplomowych, otrzymanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, otrzymanie bonu na zasiedlenie czy możliwość realizacji stażu w miejscu pracy – informuje Elżbieta Kulczak, Kierownik Referatu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku. W 2018 r. kłodzki PUP przyznał 186 dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Firmy, które powstały dzięki dofinansowaniu najczęściej świadczą usługi budowlane; z zakresu konserwacji i napraw pojazdów samochodowych; są to też usługi prawnicze czy usługi sprzątające (niespecjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowych). Bezrobocie w Nowej Rudzie i Radkowie Miasto Nowa Ruda: 31.12.2017 r. – 767 bezrobotnych 31.01.2018 r. – 771 bezrobotnych 30.11.2018 r. – 716 bezrobotnych Gmina Nowa Ruda: 31.12.2017 r. – 494 bezrobotnych 31.01.2018 r. – 517 bezrobotnych 30.11. 2018 r. – 457 bezrobotnych Radków: 31.12.2017 r. – 350 bezrobotnych 31.01.2018 r. – 368 bezrobotnych 30.11.2018 r. – 279 bezrobotnych

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama