Reklama

Bliżej do budowy mieszkań w Nowej Rudzie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay / ilustracyjne

Bliżej do budowy mieszkań w Nowej Rudzie? - Zdjęcie główne

foto Pixabay / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku lat mówi się o budowie w Nowej Rudzie budynku mieszkalnego, gdzie mieszkania miałoby znaleźć blisko 30 rodzin. Póki co nie wiadomo, kiedy ruszą roboty.

Nowa Ruda. Budynek wielorodzinny ma zostać wybudowany na oś. XXX – lecia w Słupcu przez spółkę samorządową Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Sudety, której Nowa Ruda jako miasto jest udziałowcem. Dzięki funduszom z Banku Gospodarstwa Krajowego spółka ma wybudować budynek wielorodzinny nie jak początkowo zakładano z 27 a z 28 mieszkaniami.

Zwiększy się również choć niewiele kubatura budynku, powierzchnia użytkowa mieszkań ma wynosić 1 330 m2. Łączny szacunkowy koszt czterokondygnacyjnego budynku mieszkaniowego z dwoma klatkami i 28 mieszkaniami wynosi 11 645 599 zł. W założeniach jest również wybudowanie przy bloku parkingu, placu zabaw wraz z terenem zielonym. Do sierpnia tego roku projektanci powinni zakończyć proces projektowy wraz z uzyskaniem pozwoleniem na budowę.

Chodzi o pozyskanie zaliczki na budowę

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie z inicjatywy radnego Piotra Wróbla radni wprowadzili do programu sesji uchwałę dotyczącą zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej z siedzibą w Kłodzku.

Jest to związane z wystąpieniem o 10% -  1 164 556 zł zaliczki na budowę budynku wielorodzinnego w Słupcu, a pośpiech jest spowodowany tym, że dzisiaj został otwarty nabór wniosków do tego projektu
– wyjaśnił Wróbel. 

Natomiast Burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński, powiedział: W grudniu ubiegłego roku radni przyjęli już uchwałę w sprawie zatwierdzenia podobnego wniosku, ten wniosek został złożony w ministerstwie, ale wówczas z powodu braku środków na realizację niestety nie mógł zostać zrealizowany. Dlatego też konieczne jest podjęcie kolejnej uchwały w sprawie zatwierdzenia następnego wniosku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy