Reklama

Dzięki dofinansowaniu dojedziemy PKS-em z Nowej Rudy do Kłodzka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Dzięki dofinansowaniu dojedziemy PKS-em z Nowej Rudy do Kłodzka - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1,8 mln zł dofinansowania otrzymał powiat kłodzki na dopłaty do kursów PKS Kłodzko. Dzięki temu co dzień odbywa się ponad 70 kursów autobusów. To również kilka kursów powiatowego przewoźnika z których korzystają mieszkańcy Nowej Rudy.

Nowa Ruda. Starostwo Powiatowe w Kłodzku otrzymało 1 804 452 zł dofinansowania w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w Województwie Dolnośląskim realizowanych przez PKS Kłodzko. 

Jak mówi Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka, od pewnego czasu kłodzkie starostwo wypracowało sobie sieć połączeń powiatowych i składane są wnioski do wojewody na dofinansowanie 14 linii komunikacyjnych. To jest ponad 70 kursów, które odbywają się każdego dnia na terenie powiatu kłodzkiego. 

Wnioski składamy co rok, jeżeli jest taka potrzeba to te linie nieco modyfikujemy, ale ogólnie skupiamy się na wykonywaniu naszych zadań, czyli łączeniu stolicy powiatu ze stolicami gmin, ale też, jeśli jest taka potrzeba to uwzględnia się potrzeby okolicznych miejscowości i wsi i takie kursy się puszcza – informuje Marchewka. 

Piotr Marchewka dodaje, że wiadomość jest o tyle dobra, że te pieniądze cały czas przez wojewodę są, ta pomoc jest. Powiat kłodzki zapewnia wkład własny to blisko 400 tys. zł, co pozwala nam na utrzymywanie tych najważniejszych linii komunikacyjnych w powiecie. 

Autobusem z Nowej Rudy

Z połączeń oferowanych przez kłodzki PKS korzystają też mieszkańcy Nowej Rudy. To m.in. połączenie Nowa Ruda – Kłodzko przez Słupiec i Bożków, Nowa Ruda – Kłodzko przez Ścinawkę Średnią, czy Nowa Ruda -Polanica – Zdrój przez Słupiec Kłodzko. 

Oprócz Radkowa wniosku nie złożyła żadna gmina?

Piotr Marchewka jest zaskoczony brakiem zainteresowania tym funduszem ze strony gmin powiatu kłodzkiego. Wyjątek stanowi gmina Radków.

Nie wiem, dlaczego gminy nie chcą się włączyć, nie składają wniosków. Z naszego terenu zrobiła to tylko gmina Radków i z tego co rozmawiałem z panem burmistrzem Radkowa zainteresowanie tymi połączeniami jest coraz większe
– mówi Marchewka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy