Falstart Piasta

Opublikowano: Aktualizacja:

Falstart Piasta - Zdjęcie główne

WiadomościNie udała się noworudzkiemu Piastowi inauguracja rozgrywek klasy A. Piast zaledwie zremisował z Unią Bardo.

Mecz rozpoczął się od ostrego uderzenia gości , którzy już w 11 minucie wyszli na prowadzenie. Wacławik prostopadłym podaniem uruchomił Bieńkę, który bez trudu pokonał Turkowicza. W tej sytuacji ewidentnie zaspali środkowi obrońcy, którzy pozostawili jedynego napastnika Unii bez opieki. Riposta Piasta była niemal natychmiastowa. W 14 minucie doszło do sporego zamieszania pod bramką Unii. Najpierw w poprzeczkę uderzył Kublik aż w końcu Koprowski doprowadził do wyrównania. W 19 minucie na trybunach zapanowała euforia. Kublik wykorzystał dośrodkowanie A. Osickiego i po raz kolejny pokonał Maślaka. 2:1 dla Piasta i wydawało się , że dalsze gole  są  tylko kwestia czasu. Tymczasem noworudzianie spoczęli na laurach i do końca pierwszej połowy było jak w monologu Stuhra : „ siedzimy (biegamy, spacerujemy – do wyboru), nic się nie dzieje, nudy…” .
Po przerwie  obraz gry uległ zmianie, Piast atakował ale bramki nie padały. Między 50 a 65 minutą gry noworudzianie stworzyli co najmniej sześć  stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola, jednak chyba za bardzo wzięli sobie do serca słowa poety, „ nam strzelać nie kazano…”. Pudłowali: Kublik, Osiecki R., Koprowski, Bolisęga, było uderzenie w poprzeczkę a wynik nie ulegał zmianie. I nadeszła 73 minuta gry. Piłkarze z Barda przeprowadzili bodajże czwartą akcję ofensywną w meczu i zdobyli gola na 2:2 po uderzeniu Cichonia. Ponownie obrona Piasta okazała się dziurawa jak szwajcarski ser. A zatem goście wyrównali i tak już zostało do końca. Piast starał się strzelić trzeciego gola, goście kończyli mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach dla Bieńki a licznie zgromadzeni kibice rozczarowani opuszczali stadion po końcowym gwizdku sędziego Szylara.
Mecz z Unią pokazał , że w klasie A nie będzie łatwo i nikt przed Piastem „się nie położy”. Gra naszej drużyny wymaga wielu korekt. Przede wszystkim poprawić należy grę linii obrony i jak najszybciej załatwić powrót do gry Pańczyka.
Piast Nowa Ruda -  Unia Bardo 2:2. Bramki : Koprowski, Kublik – Bieńko, Cichoń
Piast: Turkowicz, Osiecki, Osicki A., Pieróg, Czechowicz (89 Dobosz), Stasiński, Leśniarek (46 Bolisęga), Osicki S., Mika (72 Krzysiak), Kublik (89 Kowalczyk), Koprowski.

Kolejne mecze Piasta: 18.08 Zamek Kamieniec Ząbkowicki (Puchar Polski), 22.08 Odrodzeni Szalejów (Klasa A). Oba spotkania na wyjeździe.