Reklama

Powrót jednorękich bandytów?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powrót jednorękich bandytów? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po interwencji dziennikarzy „Gazety Noworudzkiej” zarekwirowano urządzenia do gier z lokalu w radkowskim rynku. Jak twierdzą Czytelnicy, automaty w ostatnich dniach ponownie tam wróciły. Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej zapowiadają kolejne kontrole.

Mówią na nie „jednoręcy bandyci”. Ustawiane są w różnych punktach w Nowej Rudzie, Radkowie i okolicznych wsiach. Większość z nich stoi tam nielegalnie. I to pomimo że za ich stawianie, a nawet udostępnianie pod nie miejsca grożą potężne kary finansowe liczone w setkach tysięcy złotych i 3 lata więzienia. Powrót do Rynku? W marcu - po interwencji naszych dziennikarzy - nielegalne punkty skontrolowano w niewielkim Radkowie. Jeszcze do niedawna przestępcy śmiali się, że policja rekwiruje kolejne automaty do gier, a nie widzi tego, co dzieje się w radkowskim rynku. To tam, pod oknami osób pracujących w ratuszu mieszkańcy grali na nielegalnych automatach. Nie pomagały informacje przekazywane policjantom od stycznia przez dziennikarzy, dlatego zamiast nich szybko na nasze doniesienia zareagowali pracownicy wałbrzyskich struktur Izby Administracji Skarbowej. - 8 marca w budynku Rynek 12 w Radkowie zabrano 3 automaty do nielegalnych gier hazardowych. Było to kolejne zajęcie nielegalnych automatów w tym punkcie - przypomina Marta Tarnowska z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez naszych dziennikarzy wynika jednak, że już kilka dni później „jednoręcy bandyci” wrócili do radkowskiego rynku. Na automatach można też pograć w lokalach przy ul. Grunwaldzkiej w Radkowie oraz przy ul. Fredry w Nowej Rudzie. Będą kontrole W tych przypadkach kontrolerzy na razie nie zarekwirowali urządzeń - Wskazane punkty, w których mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych są znane funkcjonariuszom celno-skarbowym i są przedmiotem czynności służbowych - przyznaje urzędniczka. - Ustalenie, czy we wskazanych lokalizacjach znajdują się automaty do nielegalnych gier hazardowych może być zweryfikowane dopiero w trakcie kontroli celno-skarbowej, po przeprowadzeniu eksperymentu odtworzenia możliwości gry na automatach - zaznacza Marta Tarnowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy