Reklama

Gmina Nowa Ruda. Mierzejewska stawia do pionu turystów

Opublikowano:
Autor:

Gmina Nowa Ruda. Mierzejewska stawia do pionu turystów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spójrzcie nieco dalej, niż tylko na czubek własnego nosa. Miejcie szacunek dla innych i dla przyrody – takie słowa do niefrasobliwych turystów kieruje wójt Mierzejewska. A chodzi o niszczenie infrastruktury turystycznej na wzniesieniu Wzgórz Włodzickich.

Gmina Nowa Ruda. Wzgórza Włodzickie to miejsce często odwiedzane przez turystów. Właśnie stąd roztacza się przepiękna panorama Gór Sowich, Suchych, Kotliny Kłodzkiej, ale też Gór Stołowych i Kotliny Broumovskiej. Z wież widokowych można zobaczyć Karkonosze i Masyw Śnieżnika.

Tu drzemie też historia, bo na wzgórzu w pobliżu wsi Świerki podczas wojen napoleońskich w roku 1807 doszło do bitwy pomiędzy oddziałami pruskimi, a Bawarczykami w służbie Napoleona. Wojska pruskie zostały wyparte w Góry Suche, w stronę Czech.

Teraz na najwyższym wzniesieniu Wzgórz Włodzickich wójt ponownie zleciła zamontowanie pieczątki, tablic informacyjnych i tablic informujących o nazwach szczytów.

Wójt, Adrianna Mierzejewska napisała na służbowym Facebooku:

Mam głęboką nadzieję, że tym razem przedmioty przetrwają dłużej i będą służyły turystom. Bardzo proszę odwiedzających, aby nie niszczyli wiat, tablic, nie pozostawiali śmieci, nie zrywali pieczątki i pozostawiali to miejsce w takim stanie, w jakim chcieliby je zastać przychodząc. Proszę, nie tłumaczcie się, że nie zniesiecie pustych opakowań i butelek tylko dlatego, że "nie są Wam już potrzebne".

Spójrzcie nieco dalej, niż tylko na czubek własnego nosa. Miejcie szacunek dla innych i dla przyrody. Wszystkim pozostałym, turystom, dziękuję bardzo za wszelki wkład w sprzątanie i porządkowanie tego miejsca, które służy nam wszystkim. Wiem, że niejednokrotnie znosicie na dół czyjeś śmieci, stawiacie do pionu przewrócone tablice i porządkujecie miejsce po ognisku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy