Reklama

Pierwszy parking park&ride w Nowej Rudzie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Pierwszy parking park&ride w Nowej Rudzie? - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest szansa na pierwszy w Nowej Rudzie parkingu typu park&ride. Może powstać przy dworcu PKP w Nowej Rudzie.

Nowa Ruda. Powstanie parkingu, to dalekosiężny pomysł władz Nowej Rudy, które chcą na ten cel wykorzystać pieniądze z dostępnych m.in. naszej gminie 225 zł mln zł w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej środków w programie europejskim Feniks. 
Nie przesądzając, burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński twierdzi, że to dobry ł i twierdzi i prorozwojowy projekt dla naszego miasta. 

Park&ride - parkuj i jedź, to system parkingów przeznaczonych dla osób, które po zaparkowaniu przesiadają się do komunikacji miejskiej. Zazwyczaj są zlokalizowane w istotnych komunikacyjnie miejscach istotnych dla gminy. Działają w systemie otwartym - są oświetlone i bezpłatne, przy czym w większości są parkingami niestrzeżonymi. 

Ewentualne powstanie m.in. tego typu parkingu zależne jest od podjęcia wspólnych działań z gminą Nowa Ruda i gminą Radków z którą miasto przygotuje pewien zakres działań pod realizację projektu związanego z komunikacją miejską w ramach środków dostępnych w Aglomeracji Wałbrzyskiej z programu Feniks na tak zwaną mobilność miejską.

Po naszej stronie byłoby wykonanie parkingu park&ride i realizacji części zadania, które mamy przygotowane dokumentacyjnie, czyli modernizacja ul. Kolejowej
– wyjaśnia burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński. 

Burmistrz dodaje, że w tym projekcie chcą ująć część znajdującą się przy dworcu PKP w kierunku skrzyżowania przy urzędzie skarbowym przy ul. Kolejowej w Nowej Rudzie. 

Pomysły jest...

W planach jest modernizacja drogi, chodniki, nowe oświetlenie, parking itd. Władze miasta chcą ten zakres robót włączyć do ewentualnego wspólnego projektu. 

Pomysł sam w sobie jest genialny w swojej prostocie - wystarczy zawarcie porozumienia przez włodarzy trzech gmin przy dworcu PKP w nowej Rudzie powstało mini centrum przesiadkowe. Zjeżdżać by się tu mogły autobusy komunikacji miejskiej z terenu owej Rudy, autobusy z tereny gminy Nowa Ruda i gminy Radków. To na pewno wpłynęłoby na zwiększenie ilości turystów i promocję naszego regionu. 

... gorzej z realizacją

Żeby nie było zbyt kolorowo, sam pomysł jest bardzo fajny. Jednak po drodze, trzeba pamiętać o otoczeniu ulicy – potencjalnej części szlaku spacerowego już na samym początku po wyjściu z dworca.

Dziś niezbyt urodziwa liczy na błyskawiczną przemianę, a co ważne i na co zwracają nam uwagę mieszkańcy w trybie pilnym trzeba zająć się budynkiem byłej przychodni PKP. Ten widok na pewno nie zachęca do dalszego zwiedzania Nowej Rudy. To tylko jeden z przykładów, które trzeba będzie zrealizować chcąc przyciągnąć do nas turystów w najbliższym czasie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy