Reklama

Gmina Nowa Ruda: Rekordowy budżet przyjęty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. polska-org.pl

Gmina Nowa Ruda: Rekordowy budżet przyjęty - Zdjęcie główne

Bardzo ważnym elementem przyszłorocznego budżetu są inwestycje związane z realizacją m.in. budowy hali sportowej w Ludwikowicach Kł. | foto Fot. polska-org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2022 r gmina Nowa Ruda przeznaczy ponad 30 mln zł na inwestycje.

Gmina Nowa Ruda. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Nowa Ruda radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2022 r. Jak mówi wójt Adrianna Mierzejewska, budżet gminy Nowa Ruda na ten rok jest rekordowy i został przyjęty jednogłośnie. W 2022 r gmina przeznaczy ponad 30 mln zł na inwestycje.

Zaplanowane wydatki budżetu gminy w łącznej kwocie 83,7 mln zł, w tym: wydatki majątkowe zaplanowano na rekordową kwotę 31.406 498 zł.

Co zostanie zrobione?

Bardzo ważnym elementem przyszłorocznego budżetu są inwestycje związane z realizacją m.in. budowy hali sportowej w Ludwikowicach Kł., budową boiska sportowego w Czerwieńczycach, budową boksów do segregacji odpadów w budynkach i lokalach komunalnych Polski ład i udzieleniem pomocy finansowej dla Starostwa Powiatowego na realizację zadań w zakresie remontu dróg powiatowych (476 tys. zł).

W roku 2022 r. w gminie Nowa Ruda kontynuowane będą zadania m.in. z zakresu realizacji Funduszu Sołeckiego, modernizacji remiz, dofinansowania działań OSP, realizacji trwającej wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła, budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, czy inwestycji w zasób mieszkaniowy gminy. Kontynuowane będą także m.in. dotacje dla niepublicznych jednostek oświaty, które w przyszłym roku również osiągną rekordowe 4,8 mln zł (dotacja rośnie każdego roku od 2017 r., kiedy wynosiła 2,6 mln zł). 

W roku 2022 zaplanowano realizację zadań przy wsparciu pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 11,3 mln zł, z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” - 6,8 mln zł, z Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – 1,3 mln zł.

Te zadania to: zagospodarowanie zbiornika wodnego wraz z budową infrastruktury rekreacyjnej w Dzikowcu, budowa i wyposażenie przedszkola z oddziałami integracyjnymi w Bożkowie, budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł, budowa boksów do segregacji odpadów w budynkach i lokalach komunalnych, a także budowa boiska sportowego w Czerwieńczycach, zagospodarowanie terenu wokół Zespołu Szkół Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie oraz rozwój gminy poprzez inwestycje w infrastrukturę techniczną.

A.Balcerzak

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy