reklama

Gmina Radków. Karuzela stanowisk w królestwie Jana Bednarczyka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Gmina Radków. Karuzela stanowisk w królestwie Jana Bednarczyka - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościGmina Radków ogłasza nabór na liczne stanowiska. Kto będzie szefem szkoły w Ścinawce Średniej? Kto będzie rządził szkołą w Ścinawce Dolnej? Gdzie jest zastępca skarbnika? Gdzie jest podinspektor?
reklama

Gmina Radków. Liczne konkursy na ważne stanowiska ogłosił burmistrza miasta i gminy Radków. Jan Bednarczyk szuka kandydatów na dyrektorów zespołów szkolno-przedszkolnych w Ścinawce Średniej i Ścinawce Dolnej, którymi od lat kierują Małgorzata Kaleta-Białas i Roman Borkowski.

Na emeryturę się nie wybieram, bo mi brakuje jeszcze kilkanaście lat do osiągnięcia właściwego wieku - mówi ten ostatni. Pani Małgorzata także chce nadal pracować.

Musi, choć wcale nie chce

Do przeprowadzenia konkursu zmuszają obowiązujące przepis. Po opływie 5 letniej kadencji dyrektorów, burmistrz choć nie chce musi ogłosić publiczny nabór. Obydwoje deklarują gotowość dalszej pracy i zadeklarowali udział w procedurze.

Trzeba się dobrze do takiego konkursu przygotować. Jest wiele dokumentów, które trzeba uzupełnić, trzeba opracować nową koncepcję funkcjonowania zespołu. To bardzo odpowiedzialne zadanie
- wylicza Roman Borkowski.

Nabór dopiero się rozpoczął, więc nie wiadomo czy pojawią się konkurenci. Jeżeli tak, o przyszłości dotychczasowych dyrektorów zdecyduje specjalna komisja w składzie 12 osobowym. Będą wśród nich rodzice, przedstawicieli nauczycieli, związków zawodowych, organizacji społecznych i delegacja z kuratorium oświaty. Wyniki obrad tak licznego gremium są trudne do przewidzenia.

Wszystkiego można się spodziewać. Zawsze ktoś nowy może znikąd się pojawić. Takich Tymińskich też tu paru miałem
- mówi burmistrz Jan Bednarczyk.

Fiasko konkursu na zastępcę skarbnika

Do konkursu na stanowisko zastępcy skarbnika Urzędu Miasta i Gminy Radków stanęła tylko jednak osoba, która zdaniem burmistrza nie spełniała kryteriów, wymaganych na tym stanowisku. Obowiązujący przy naborze ścisły reżim kwalifikacyjny. Jedyna kandydatka, choć miała wyższe wykształcenie to jej kwalifikacje nie były nawet zbliżone do wymagań komisji konkursowej.

Nie wiem czy źle przeczytała ogłoszenie - dziwi się burmistrz Radkowa. Ponadto miała dokumenty niepotwierdzone, zgodnie z wymogami prawa, w zakresie ich poprawności - dodaje.

Konieczności uzupełnienia wakatu na tym stanowisku pojawiła się w związku z odejściem na emeryturę dotychczasowej skarbnik, Swietłany Koszałko. Zastąpiła ją dotychczasowa zastępczyni, Edyta Krzeszowska.

Nowa Pani skarbnik, chce na stanowisku zastępcy mieć kierownika księgowości - czyli - dwa w jednym, żeby w wypadkach jej nieobecności mogły finanse funkcjonować, przecież to są płatności, rozliczenia, analizy
- wyjaśnia Bednarczyk.

Podinspektor pilnie potrzebny

Mało kto wie co to są społeczności energetyczne ale nie ma wśród nich na pewno Jana Bednarczyka. Burmistrz Radkowa ogłosił właśnie konkurs na stanowisko podinspektora ds. rozwoju społeczności energetycznych Partnerstwa Noworudzko-Radkowskiego.

Wręcz jest taki wymóg w urzędach i chcemy mieć takiego pracownika, bowiem mamy dużo rozmaitości energetycznych, jak fotowoltaika, czy ponad 60 termalnych pomp głębinowych. Przygotowujemy się także do powołania klastra energetycznego i potrzebny jest ktoś, kto się będzie taką problematyką zajmował - wyjaśnia burmistrz Radkowa.

Analizując konkursowe wymagania dotyczące nowego stanowiska, trudno oprzeć się wrażeniu, że łatwo będzie znaleźć właściwą osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Kandydat powinien znać się nie tylko problematyce związanej z odnawialnymi źródłami energii, prawem dotyczącym zamówień publicznych oraz ustawach regulujących funkcjonowanie samorządów.

Sprawa gospodarowania energią, nowoczesne źródła energii. Nie tylko elektrycznej czyli prądu ale szereg innych źródeł. Już teraz gmina pozyskuje energie ze źródeł alternatywnych. To jest ogromne spektrum szerokiego działania. Dlatego taki człowiek jest potrzebny
- wyjaśnia Jan Bednarczyk.

Zmiana na stanowisku przewodniczącego rady miejska

Potrzebna była też zmiana na stanowisku przewodniczącego radkowskiej Rady Miejskiej. W poprzedniej kadencji stanowisko to piastował Aleksander Mielniczuk.

Zdecydowały sprawy osobiste. Chce więcej czasu poświęcać rodzinie
- wyjaśnia.

Poprzednia kadencja rady była wyjątkowo długa, a funkcja przewodniczącego jest bardzo absorbująca. Mam dwóch synów, którym trzeba poświęcić więcej czasu. Jako przewodniczącemu właśnie czasu najbardziej brakowało - dodaje Mielniczuk, który nadal pozostaje radkowskim radnym. Tymczasem od 13 maja br., nową przewodniczącą jest Dorota Bajcar.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama